RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Najnowsze doniesienia prokuratury ws. Lisa. „Byłbym zdumiony”

Tomasz Lis oskarżany o mobbing (fot. PAP/Mateusz Marek)
Tomasz Lis oskarżany o mobbing (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że toczy się śledztwo w sprawie byłego redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa. – Nic nie wiem o żadnym postępowaniu prokuratury. Nikt z prokuratury się ze mną nie kontaktował – zareagował na doniesienia mediów lewicowy publicysta.

Szokujący wpis Lisa o Urbanie: Człowiek wybitny

Gdy za rządów PO-PSL Tomasz Lis był gwiazdą Telewizji Polskiej, chętnie zapraszał do programów komunistycznego generała Wojciecha Jaruzelskiego....

zobacz więcej

Pod koniec maja wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska rozwiązało w trybie natychmiastowym umowę z Tomaszem Lisem, który przez dekadę pełnił funkcję redaktora naczelnego „Newsweek Polska”. Niedługo potem pojawiły się pogłoski o niewłaściwych zachowaniach Lisa wobec podwładnych. 


Publicysta zniknął też z TOK FM. Byli współpracownicy twierdzili, że Lis latami ich wyzywał i poniżał, a także pozwalał sobie na seksistowskie i homofobiczne żarty. Miał zaglądać koleżankom w dekolty i kpić z gejów.


Zobacz także: Jadczak zemścił się za nieprzyjęcie do pracy? Lis zabiera głos


Teraz Wirtualna Polska donosi, że prokuratorskie śledztwo w tej sprawie ruszyło już w lipcu. Jak przekazała portalowi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, sprawa dotyczy m.in. „molestowania seksualnego oraz złośliwego i uporczywego naruszenia praw pracownika wynikających ze stosunku pracy”.


„W ramach prowadzonych czynności prokuratura zwróciła się m.in do wydawnictwa o informacje. Trwają przesłuchania świadków” – czytamy.

Cały świat pisze o polskiej nocie. Temat budzi ogromne zainteresowanie [WIDEO]

Wszystkie największe agencje prasowe przyglądają się sprawie polsko-niemieckich rozmów ws. reparacji za zniszczenia, jakich Niemcy dokonali w...

zobacz więcej

Wydawnictwo RASP potwierdziło portalowi, że otrzymało zawiadomienie o śledztwie toczącym się w sprawie związanej z Tomaszem Lisem. Zapewniło, że przekażą prokuraturze wszystkie niezbędne informacje i dokumenty.


Zobacz także: Lis nie wyleciał za mobbing? „Powody są znacznie gorsze”

 

Sam zainteresowany zapewnił z kolei, że nikt z prokuratury się z nim nie kontaktował i nie wie o toczącym się postępowaniu.


„Samym postępowaniem, gdyby rzeczywiście było wszczęte, byłbym zdumiony, choć - w kontekście politycznym - chyba byłbym w stanie to zrozumieć” – stwierdził.


Serwis salon24 przekazał niedawno, że Tomasz Lis nie został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego „Newsweeka” z powodu niewłaściwego zachowania wobec pracowników.„Bezpośrednim powodem nagłego rozstania z Tomaszem Lisa były wysyłane przez niego wiadomości SMS, których ujawnienie byłoby dużym problemem dla wydawnictwa” – przekonywano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej