RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zmiana pogody. Prognoza na środę 5 października

Po wietrznym i częściowo deszczowym wtorku w środę synoptycy IMGW zapowiadają ciepły i suchy dzień prawie w całym kraju. Najwięcej słońca będzie na południowym zachodzie i na południu – tam zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie nadal będzie umiarkowane i duże, przy czym duże głównie w strefie nadmorskiej – mówi synoptyk z biura prognoz IMGW Grażyna Dąbrowska.

Odwieczne pytanie grzybiarzy: wyrywać czy wycinać? Odpowiadają leśnicy z Baligrodu [WIDEO]

Sezon grzybowy w pełni. W całej Polsce lasy zapełniły się miłośnikami poszukiwań. Jest jednak kwestia, która dzieli Polaków „nawet przy wigilijnych...

zobacz więcej

Na Pomorzu i na północnym wschodzie będą nadal możliwe opady deszczu, choć będą to jedynie słabe opady. – Na pozostałym obszarze kraju w środę nie spodziewamy się raczej opadów – dodała Dąbrowska. 

  

Pogodowa mapa Polski – środa 5.10.2022 r. 

 

Maksymalna temperatura w środę wzrośnie, będzie się wahała w przedziale między 14 a 21 st. Najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie synoptycy przewidują temperatury sięgające 21 st

  

Wiatr zmieni już swój kierunek zdecydowanie – na południowo-zachodni, a nawet na południowy. Będzie wiało już nieco silniej, choć średnią prędkość wiatru synoptycy z IMGW określają wciąż jako umiarkowaną. 

Źródło: IMGW


Jedynie na Wybrzeżu i w górach wiatr będzie jeszcze dość silny i porywisty. – Porywy wiatru w terenach podgórskich i na Wybrzeżu nie powinny przekraczać 55 km/h. W górach porywy wiatru mogą być silniejsze i dochodzić nawet do 80 km/h – wskazuje ekspertka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  

W nocy ze środy na czwartek wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Przelotne deszcze mogą wystąpić na zachodniej części Wybrzeża. Na pozostałej obszarze – bez opadów. Od 5 do 12 st. Pięć stopni na przedgórzu Karpat, a 12 stopni na Wybrzeżu i na zachodzie kraju. Wiatr południowo-zachodni. Najsilniej będzie wiało na Wybrzeżu – do 75 km/h; porywisty wiatr również wysoko w górach. 

  

Prognoza na kolejne dni: nawet 20 stopni Celsjusza 

 

– W najbliższych dniach będzie ciepło i sucho. Opady są spodziewane przelotne, ale nie będą one obejmowały dużego obszaru i będą występowały tylko miejscowo – powiedziała Grażyna Dąbrowska z biura prognoz IMGW.


– Do końca tygodnia będzie się utrzymywała temperatura maksymalna w granicach 20 stopni, zwłaszcza na południu kraju, gdzie będzie najładniej – dodała. 

 

Zobacz także: Pogodowy rollercoaster. Prognoza na początek października 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej