RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski: Dobre wieści z frontu – „szybki i potężny” postęp na południu

Ukraińscy żołnierze podczas wzniesienia flagi narodowej w niedawno zdobytym Łymaniu (fot. PAP/EPA/YEVGEN HONCHARENKO)
Ukraińscy żołnierze podczas wzniesienia flagi narodowej w niedawno zdobytym Łymaniu (fot. PAP/EPA/YEVGEN HONCHARENKO)

Najnowsze

Popularne

O szybkich i poważnych postępach sił ukraińskich na południu kraju, a także o wyzwoleniu spod rosyjskiej okupacji dziesiątek miejscowości w ciągu tygodnia, który minął od tzw. pseudoreferendów akcesyjnych, poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

HIMARS-ami w most Antonowski. Ukraińcy zbliżają się do Chersonia

- Most Antonowski w Chersoniu znajduje się pod kontrolą ogniową Sił Zbrojnych Ukrainy– przekazał na Twitterze serwis Ukraine News Live. Ukraińskie...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT


„To miejscowości w obwodach chersońskim, charkowskim, ługańskim i donieckim” – podkreślił Zełenski w wieczornym wystąpieniu.


W obwodzie chersońskim, jak powiadomił, wyzwolone zostały miejscowości: Lubimywka, Chreszczeniwka, Zołota Bałka, Bilawka, Ukrainka, Wełyka Ołeksandriwka i Mała Ołeksandriwka oraz Dawydiw Brid. „I to jeszcze nie jest pełna lista” – zaznaczył ukraiński prezydent.


Zełenski poinformował również o rozmowach, które przeprowadził w ciągu dnia z premierem Indii Narendrą Modi, liderką partii Braci Włochów i przyszłą premier Giorgią Meloni, którą zaprosił do odwiedzenia Ukrainy oraz z prezydentem USA Joe Bidenem.


Tematem rozmów z Bidenem było amerykańskie wsparcie wojskowe; Zełenski podziękował mu m.in. za „nowe Himarsy”. Omawiano również relacje dwustronne, pomoc finansową, a także nowe sankcje wobec Rosji.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej