RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hejter Jaśkowiak. Zwyzywał ministra w telewizji

Jacek Jaśkowiak (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Jacek Jaśkowiak (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który należy do Platformy Obywatelskiej na antenie Polsatu zadeklarował, że „na ringu urwałby (ministrowi) Czarnkowi głowę”,twierdząc, że „ widać jaki on jest utyty, gruby”. Była to odpowiedź na propozycję konfrontacji „w studiu telewizyjnym bądź na ringu”, z którą wyszedł prowadzący program Bogdan Rymanowski. Co wywołało u prezydenta Poznania taką reakcję? Wypowiedź prof. Czarnka, który powiedział: „Panie Trzaskowski, panie Jaśkowiak, jeśli nie będziecie rozkradać pieniędzy, które wam przekazujemy, to na pewno będziecie mieć pieniądze na ogrzewanie i prąd”.

Zadała proste pytanie posłance PO. Odpowiedź: „Pani się prostytuuje”

Internautka, która zareagowała na wpis posłanki Gabrieli Lenartowicz (PO) na temat udziału w demonstracji przeciwników Centralnego Portu...

zobacz więcej

Jacek Jaśkowiak nazwał wypowiedź Czarnka „bulwersującą”. – Zastanawiamy się, czy nie skierować tego do sądu, bo takie słowa nie powinny paść – powiedział Jaśkowiak ,który stwierdził, że „być może po tych wszystkich aferach z respiratorami, wszystkim co znikało i pieniędzmi, które zostały zmarnotrawione pan Czarnek myśli, że jeśli ktoś sprawuje władzę, to robi to po to, żeby czerpać korzyści, o których wspomina”.  – Natomiast my służymy mieszkańcom – podkreślił Jaśkowiak.


Na propozycję starcia „w studiu telewizyjnym lub na ringu” Jaśkowiak stwierdził, że „urwałby Czarnkowi głowę”. – Widać jaki on jest utyty i gruby – mówił prezydent Poznania.


 – Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. Założę się, że pan nie wytrzyma – dodał. Jaśkowiak mówił też o wypowiedzi ministra Czarnka, że w sytuacii, w której w szkołach będzie za zimno „pojawią się wnioski o zarząd komisaryczny”.


Jaśkowiak powiedział, że współczuje premierowi, że „ma takich ministrów jak Czarnek czy Ziobro”, bo jak stwierdził „kierowanie tym rządem to naprawdę ciężkie zadanie”. – Za chwilę on zacznie straszyć rodziców, że jak nie zapewnią dzieciom temperatury na poziomie 18 stopni to odbierze im dzieci – mówił Jaśkowiak o ministrze Czarnku i stwierdził, że „to jest powrót do mrocznych czasów komunizmu, kiedy władza straszyła ludzi, co może im zrobić, jeśli oni czegoś nie zrobią”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej