RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Paweł Soloch rezygnuje z pracy w Kancelarii Prezydenta i BBN

Paweł Soloch był szefem BBN od 2015 roku (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Paweł Soloch był szefem BBN od 2015 roku (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

„10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem” – napisał na Twitterze Paweł Soloch.

Szef BBN o tematach wystąpienia prezydenta na sesji ONZ

– Wojna na Ukrainie, bezpieczeństwo żywnościowe, sprawy energetyczne i kryzys klimatyczny – to tematy, które prezydent Andrzej Duda poruszy w...

zobacz więcej

„Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem” – napisał. 


W ostatnich miesiącach w sposób szczególny wspierał prezydenta Andrzeja Dudę w jego działaniach na rzecz przeciwdziałania rosyjskiej agresji na Ukraine. Towarzyszył mu m.in. w podróży do Kijowa w niespełna miesiąc po inwazji. Andrzej Duda w towarzystwie przywódców Litwy Gitanasa Nausedy, Łotwy Egilsa Levitsa i Estonii Alara Karisa spotakał się wówczas z Wołodymirem Zełenskim. Paweł Soloch urodził się w 1962 roku, w latach 2005-207 był podsekretarzem stanu w MSWiA, a od 2015 roku szefem BBN. 


„Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła ministra Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa BBN” – poinformowała Kancelaria Prezydenta.


Przekazano że Soloch zostanie powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej