RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wyższy stopień ochrony w polskich portach. Co to oznacza dla pasażerów? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Polskie porty wprowadziły drugi stopień bezpieczeństwa w trzystopniowej skali. Ta decyzja Urzędów Morskich oznacza między innymi dokładniejsze sprawdzanie bagaży i dokumentów pasażerów promów oraz ładunków wpływających jednostek – informuje TVP3 Gdańsk.

Niezidentyfikowane obiekty podwodne wokół platform. Norwegia reaguje [WIDEO]

Norweska policja umieściła systemy wykrywania dronów w pobliżu norweskich instalacji naftowych i gazowych – poinformował norweski dziennik VG. W...

zobacz więcej

Działania te związane są z prewencyjnym podniesieniem poziomu ochrony portów w obliczu ogólnej sytuacji w Europie, między innymi z powodu wycieku gazu z gazociągów Nord Stream.


Na wprowadzenie drugiego poziomu ochrony portów zdecydował się Urząd Morski w Gdyni i Szczecinie. Decyzja zapadła głównie z powodu ogólnej sytuacji w Europie. Poza Gdańskim Portem, na Pomorzu drugi stopień ochrony wprowadzono także w Porcie Gdynia, oraz w portach województwa zachodniopomorskiego.


Podwyższony stopień ochrony oznacza, że wdrożone zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa. Jednak wprowadzenie go nie wiąże się z utrudnieniami dla portów. Drugi stopień ochrony obowiązuje także armatorów, których statki są dokładniej sprawdzane. Dla pasażerów również oznacza ściślejsze kontrole bagaży i dokumentów.


Wprowadzenie takich środków ostrożności dla wszystkich obiektów portowych zdarzyło się po raz pierwszy. Decyzję o tym, jak długo będą obowiązywały podejmie Urząd Morski.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej