RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Waters o rosyjskich zbrodniach: To kłamstwa, Rosja i Chiny dobre, złe są media

Roger Waters (fot. Kevin Winter/Getty)
Roger Waters (fot. Kevin Winter/Getty)

Najnowsze

Popularne

Współzałożyciel i wokalista Pink Floyd kolejny raz szokuje swoimi poglądami na temat otaczającej go rzeczywistości. W udzielonym amerykańskiemu czasopismu Rolling Stone wywiadzie stwierdza, że popiera wyzwolenie Palestyny, ruch Black Lives Matter, a zdjęcia i nagrania rosyjskich mordów na Ukraińcach nazywa kłamstwami. Piosenkarz niedawno napisał list otwarty do pierwszej damy Ukrainy, Oleny Zełenskiej, wzywając ją, aby zachęcała męża, by ten zwrócił się z prośbą do Rosji o pokój.

Koncert Rogera Watersa w Krakowie odwołany. Współtwórca Pink Floyd zabrał głos

Live Nation Polska i Tauron Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa – oświadczył Tauron Arena Kraków w niedzielę na swojej stronie...

zobacz więcej

Piosenkarz zarzuca szeroko rozumianym mediom „uległość” wobec rządów i tworzenie „narracji, którą karmią ludzi”. Według niego „te uległe media karmią nas przekonaniem, że Rosja i Chiny są złe, a my w przeciwieństwie do nich jesteśmy dobrzy”. 


W wywiadzie Waters stwierdził, że Amerykanie są „najbardziej źli ze wszystkich państw na świecie”. – Zabijamy więcej ludzi. Wtrącamy się w wybory (...) My, amerykańskie imperium, robimy to całe g*** – powiedział.


Dokumenty, nagrania i zdjęcia świadczące o zbrodniach rosyjskich żołnierzy na Ukrainie Waters nazwał „kłamstwami”, chociaż osoba przeprowadzająca z nim wywiad twierdziła, że zna osobiście świadków tych zdarzeń, między innymi dziennikarzy, którzy pracowali na miejscu. Waters pozostał głuchy na wszelkie argumenty i dowody, twierdząc, że źródłem danych podawanych przez osobę prowadzącą wywiad są ukraińskie strony rządowe.


Gdy muzykowi zabrakło racjonalnych argumentów, stwierdził, że jest na rzekomej „ukraińskiej liście ludzi do likwidacji”.


– Nie zapominaj, że jestem na liście osób, które mają być zabite, wspieranej przez rząd ukraiński. Jestem na pie*** liście. Ostatnio zabijali ludzi, a kiedy cię zabijają, na twoim zdjęciu piszą „zlikwidowano”. Cóż, jestem jednym z tych pie*** zdjęć – mówił.


Faktycznie ukraińskie służby, według Rolling Stone, są w posiadaniu listy osób wrogo nastawionych wobec Ukrainy, ale jak podano nie jest to lista, która miałaby służyć „eliminacji” kogokolwiek.


 Na koniec wywiadu muzyk stwierdził , że wojna na Ukrainie jest „niepotrzebna”, a „ci ludzie nie powinni umierać”. Winą za to, że Putin zdecydował się na inwazję, obarczył NATO. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej