RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pijacki żart – mężczyzna strzelił sobie w głowę. W domu były dzieci

Dzieci zostały zabrane do szpitala na badania (fot. Lubelska Policja)
Dzieci zostały zabrane do szpitala na badania (fot. Lubelska Policja)

Lubelscy policjanci interweniowali po zgłoszeniu, że jeden z domowników miał „strzelić sobie w głowę”. Zraniony śrutem pijany 38-latek, który chciał sobie tylko „zażartować”, ostatecznie trafił na izbę wytrzeźwień. W domu przebywały także jego dzieci oraz pijane matka i siostra.

14-latek podczas awantury domowej ugodził nożem ojca

14-letni chłopiec został zatrzymany w związku ze zdarzeniem, w wyniku którego jego ojciec doznał rany kłutej brzucha – powiedziała we wtorek ...

zobacz więcej

Wtorkowa interwencja policjantów i przyjazd załogi karetki pogotowia pod jeden z adresów przy ul. Odlewniczej w Lublinie poprzedzona była zgłoszeniem z WCPR o mężczyźnie, który miał „strzelić sobie w głowę”. Mundurowi zastali 38-letniego nietrzeźwego mężczyznę z raną w okolicach skroni. Jak oświadczył, chciał sobie tylko „zażartować”, dlatego przyłożył do głowy wiatrówkę, a później nacisnął spust, myśląc, że jednak nie wystrzeli.


Załoga karetki przewiozła 38-latka do szpitala. Okazało się, że pod skórą utkwił mu śrut. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponieważ 38-latek był upojony alkoholem – prawie 4 promile – ostatecznie został przewieziony do izby wytrzeźwień.


Siostra i matka też pijane


Na tym jednak interwencja się nie zakończyła, bowiem w domu mundurowi zastali jeszcze dwie pijane kobiety – matkę i siostrę 38-latka – oraz dwójkę będących pod ich opieką dzieci w wieku 3 i 9 lat – informuje Lubelska Policja.


40-letnia matka dzieci miała w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu. Babka z kolei na początku nie była w stanie dmuchnąć w policyjne urządzenie. W dodatku w mieszkaniu panował brud i bałagan. Ponadto pijane kobiety zagroziły policjantom, że zrobią sobie krzywdę, jeśli dzieci zostaną im odebrane.


Załoga karetki pogotowia przewiozła dzieci do szpitala na badania. Ich matka oraz babka po konsultacji w jednym z lubelskich szpitali zostały umieszczone w izbie wytrzeźwień.


Policjanci z VI komisariatu, którzy zbierają materiały w tej sprawie, o całym zdarzeniu poinformują Sad Rodziny i Nieletnich, który podejmie decyzję co do dalszych losów rodziny i sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Mundurowi przypominają o tym, że osoby borykające się z problemami, jak na przykład uzależnieniem własnym lub członka rodziny, przemocą w rodzinie, bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, kryzysami osobistymi bądź zdarzeniami losowymi i sytuacjami kryzysowymi mogą zadzwonić na Telefon Zaufania (całodobowy dyżur psychologiczny pod numerem 733 588 900) lub do Punktu Interwencyjno-Konsultacyjnego (733 588 600).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej