RAPORT

Prorosyjska era Tuska

ONZ przyznało nagrodę Merkel za politykę wobec emigrantów

Była kanclerz Niemiec Merkel uhonorowana za politykę wobec emigrantów w latach 2015-2016 (fot. 	NurPhoto / Contributor / Gettyimages)
Była kanclerz Niemiec Merkel uhonorowana za politykę wobec emigrantów w latach 2015-2016 (fot. NurPhoto / Contributor / Gettyimages)

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzyma nagrodę im. Nansena, przyznawaną przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

„Die Welt”: Zełenski powinien pokazać tchórzostwo Scholza

Ukraina w ostatnich dniach przedstawiła dokumenty o wejście do NATO. Jej wniosek poparli już prezydenci dziewięciu państw członkowskich. Brak...

zobacz więcej

Merkel zostanie uhonorowana za rolę, jaką odegrała w szczytowym momencie syryjskiego kryzysu uchodźczego w latach 2015-2016 - poinformowano we wtorek w Genewie. Merkel odbierze nagrodę osobiście 10 października.


„Angela Merkel wykazała się wielką moralną i polityczną odwagą, pomagając przeżyć i stanąć na nogi ponad milionowi uchodźców. Wystąpiła stanowczo przeciwko tym, którzy chcieli siać strach. Pokazała, co można osiągnąć, gdy politycy postępują słusznie i pracują nad znalezieniem rozwiązań dla wyzwań świata, zamiast po prostu przerzucać odpowiedzialność na innych” - uzasadnił przyznanie nagrody szef UNHCR Filippo Grandi.


Niemcy w latach 2015-2016, za rządów kanclerz Merkel, przyjęły ponad 1,2 mln emigrantów.


Objęty sankcjami rosyjski miliarder wciąż ma w Amsterdamie warty milion dolarów budynek

Rosyjski miliarder Arkadij Wołoż, który znajduje się na liście sankcyjnej, wciąż jest właścicielem budynku w stolicy Holandii o wartości miliona...

zobacz więcej

Merkel odbierze nagrodę osobiście


10 października w Genewie Angela Merkel odbierze osobiście nagrodę im. Nansena w wysokości 152 tys. euro - potwierdził rzecznik UNHCR Matthew Saltmarsh. Jednocześnie odrzucił spekulacje, że była kanclerz miałaby przyjąć stanowisko w strukturach UNHCR. - Takie rozmowy nie mają miejsca - wyjaśnił rzecznik.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej