RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„To sprawa nie tylko dla dorosłych”. W Berlinie powstają żłobki i przedszkola LGBT

„Pedagożki i pedagodzy, którzy sami są LGBTI* będą dla nich naturalnym elementem placówek” (fot. Shutterstock/lunopark)
„Pedagożki i pedagodzy, którzy sami są LGBTI* będą dla nich naturalnym elementem placówek” (fot. Shutterstock/lunopark)

Najnowsze

Popularne

„Wiele szkół, przedszkoli i żłobków wciąż ma trudności, jeśli chodzi o sprawy homoseksualizmu, transseksualizmu i intepłciowości w kontekście dzieci. Chcemy to zmienić. Zakładamy, że nikt nikogo nie czyni LGBTI* (I oznacza interpłciowość, a gwiazdka kolejne orientacje – red.), ale że człowiek się taki już rodzi” – pisze na swojej stronie Berliński Ośrodek Doradztwa dla Gejów, prezentując projekt dwóch punktów opieki dziennej dla najmłodszych dzieci. Ośrodek podkreśla, że tematyka LGBTI* nie jest zarezerwowana „wyłącznie dla dorosłych”. Dziećmi mają zajmować się „pedagodzy LGBTI*”. W trzyosobowym zarządzie ośrodka zasiada Rüdiger Lautmann określany przez dziennikarzy „Bilda” jako „orędownik pedofilii”.

Rabiej: Zrównywanie osób LGBT z pedofilią będzie ścigane. Radzę ważyć słowa

– Miałbym apel, żeby starannie pan ważył słowa – powiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej do Konrada Berkowicza z partii Wolność podczas...

zobacz więcej

Gejowskie osiedle z pełną infrastrukturą: dobra lokalizacja, niskie czynsze, dofinansowanie


Berliński Ośrodek Doradztwa dla Gejów (Schwulenberatung Berlin), organizacja współfinansowana przez władze niemieckiej stolicy, buduje od 2020 r. „Kompleks Mieszkalny Różnorodność przy Südkreuz” (Lebensort Vielfalt am Südkreuz). W sporym budynku oprócz 69 zwykłych mieszkań dla osób LGBT (od 1 do 4 pokoi, 33 lokale mają być dofinansowane – co oznacza niski czynsz) mają być także mieszkania chronione, ośrodek opieki dziennej dla niepełnosprawnych, punkt gastronomiczny itd. Budynek znajduje się blisko parku Schöneberger Südgelände i w odległości 4 minut spacerem od dworca kolei miejskiej i dalekobieżnej Südkreuz.


Oprócz wymienionych elementów infrastruktury w kompleksie mają powstać także dwie placówki opieki dziennej dla małych dzieci (Kindertagesstätte – ośrodki opiekujące się dziećmi w wieku do 5 lat, a więc odpowiadające polskim żłobkom i przedszkolom), oferujące łącznie 90 miejsc.


„Dzieci poznają inne sposoby i środowiska życia”


Na stronie projektu czytamy, że Schwulenberatung Berlin chce „przede wszystkim zapewnić dzieciom beztroską i miłą atmosferę”. „Tu będą mogły się wspólnie bawić i jeść, i dorastać w atmosferze poszanowania ludzi i natury. Chcemy też, by dzieci poznawały inne sposoby i środowiska życia. Pedagożki i pedagodzy, którzy sami są LGBTI* będą dla nich naturalnym elementem placówek i tym samym społeczeństwa. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się nam przełamać uprzedzenia, a poszczególnym dzieciom, które w przyszłości mogłyby się ujawnić jako LGBTI*, ułatwić postrzeganie swej inności jako oczywistej” – tłumaczą autorzy strony ośrodka.Placówki – jak pisze na swojej stronie dziennik „Bild” – mają też na przykładach uczyć, jak to jest być gejem czy lesbijką. – Będzie np. dziesięć zwykłych książek dla dzieci i trzy takie, w których książę poślubia księcia – tłumaczy w rozmowie z gazetą dyrektor ośrodka, Marcel de Groot, który nadzoruje projekt. 

Cytowała publikacje LGBT o indoktrynacji dzieci. Teraz się ukrywa, bo grożą jej śmiercią

Właścicielka kanału Libs of TikTok Chaya Raichik, na którym cytowano nagrania publikowane wcześniej przez aktywistów LGBT, musiała uciec z własnego...

zobacz więcej

W wymaganiach stawianych pracownikom zawarto m.in. „przynależność do LGBTI* lub bardzo dobra znajomość świata LGBTI*”. Z kolei jeśli chodzi o podopiecznych, mogą nimi być dzieci zarówno z tzw. „tęczowych rodzin” jak i pochodzące ze zwykłych rodzin mieszkających w okolicy.


– Zgłosili się do nas rodzice, których syn na urodziny lubi zakładać sukienkę i spinki do włosów. Mają nadzieję, że u nas będzie bardziej akceptowany niż w dotychczasowej placówce – mówi de Groot.


„Orędownik pedofilii”


„Bild” zwraca uwagę, że w zarządzie stowarzyszenia kierującego pracami ośrodka zasiada niejaki Rüdiger Lautmann, określany przez dziennik mianem „orędownika pedofilii”. Jak czytamy w artykule, Lautmann, obecnie 86-latek, już w 1979 r. domagał się zniesienia karalności aktów seksualnych z dziećmi poniżej 14. roku życia. 

„Doznajemy zbędnych cierpień”. Pedofile po raz szósty na praskiej paradzie gejów

Szósty raz, według informacji podanych przez samych zainteresowanych, „Czechosłowacka Społeczność Pedofilna” wzięła udział w Prague Pride, praskim...

zobacz więcej

15 lat później opublikował książkę „Pociąg do dzieci. Portret pedofila”, zaś w 1997 Grupa Robocza Ludzka Seksualność, której był członkiem, wydała broszurę „Dziecko a seksualność”, w której czytamy m.in.: „nawet jeśli ktoś w gruncie rzeczy akceptuje seks między dziećmi a dorosłymi, czuje się zobowiązany do ostrzegania przed tym zjawiskiem”.

 

Lautman zapewnia, że wcale nie chce popierać pedofilów, tylko zgłębia ich modus operandi. Marcel de Groot z kolei przyznał, że gdyby Lautmann miał wpływ na bieżącą działalność placówki, byłoby to „problematyczne”, ale takiego wpływu mieć nie będzie.

 

W informacji o władzach Stowarzyszenia Berliński Ośrodek Doradztwa dla Gejów wymienione są trzy nazwiska członków zarządu. Żadna z osób nie została wskazana jako prezes, ale nazwisko Lautmanna jest na pierwszym miejscu, mimo że nie jest zachowana kolejność alfabetyczna.


Przeczytaj też: Nekrofilia, pedofilia i zoofilia w programie holenderskiej partii


Po pytaniach ze strony dziennikarzy „Bilda” berliński Senat przekazał, że zażądał od ośrodka szczegółowych informacji na temat projektu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej