RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niezidentyfikowane obiekty podwodne wokół platform. Norwegia reaguje [WIDEO]

W pomoc w monitorowaniu zagrożonych obiektów  zaangażowały się także Wielka Brytania, Niemcy i Francja (fot.  Education Images/Universal Images Group via Getty Images)
W pomoc w monitorowaniu zagrożonych obiektów zaangażowały się także Wielka Brytania, Niemcy i Francja (fot. Education Images/Universal Images Group via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Norweska policja umieściła systemy wykrywania dronów w pobliżu norweskich instalacji naftowych i gazowych – poinformował norweski dziennik VG. W ostatnich tygodniach firmy naftowe odnotowały zwiększoną obecność niezidentyfikowanych obiektów podwodnych w pobliżu platform wiertniczych.

Szefowa niemieckiego MSZ zapewniła kraje naszego regionu o wsparciu

Szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock zapewniła Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią o wsparciu w obliczu wojny Rosji przeciwko Ukrainie. – Będziemy...

zobacz więcej

Jak przekazała szefowa norweskiej policji, Benedicte Bjoernland, czujniki zostały zamontowane w celu identyfikacji nielegalnych obiektów oraz w celach odstraszających. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa nie ujawniono informacji o liczbie i położeniu pól naftowych i gazowych, na których zamontowano detektory dronów.


W związku z uszkodzeniami gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 Norwegia zintensyfikowała patrole w pobliżu przybrzeżnych pól naftowych. W pomoc w monitorowaniu tych obszarów zaangażowały się także Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Z kolei w ubiegłym tygodniu norweski Urząd Bezpieczeństwa Ropy Naftowej wydał ostrzeżenie o podwyższonym ryzyku wypadków, a także o możliwości celowych ataków.


Wyciek z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim odkryto 26 września.


Czytaj także: To prawie pewne. Podsumowali ustalenia nt. wycieków z Nord Stream 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej