RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ołena Zełenska w Warszawie. „To wojna nie tylko przeciw Ukrainie” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Byliście pierwsi, którzy zrozumieli, że to wojna nie tylko przeciwko Ukrainie. Jestem wdzięczna panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, polskiemu rządowi, ale też każdemu polskiemu podatnikowi za ogromne wsparcie; wiem, że to ogromna próba dla was i waszej gospodarki – powiedziała na Warsaw Security Forum Ołena Zełenska. Pierwsza dama Ukrainy jest gościem specjalnym konferencji.

Wielki koncert Putina i wielka ściema. Ujawnili, jak próbowano oszukać świat [WIDEO]

Po tym, jak Władimir Putin ogłosił aneksję kolejnych terenów Ukrainy do Rosji, w centrum Moskwy zorganizowano wielki koncert. Teraz wyszło na jaw,...

zobacz więcej

Politycy i eksperci z zakresu bezpieczeństwa biorą udział w rozpoczynającej się we wtorek dwudniowej konferencji Warsaw Security Forum, organizowanej od 2014 r. przez Fundację Kazimierza Pułaskiego. Uczestnicy dyskutują m.in. o wyzwaniach związanych z trwającą wojną na Ukrainie i o zagrożeniach cybernetycznych, a także o funkcjonowaniu i rozwoju NATO. Tematyką debat będą również aspekty bezpieczeństwa energetycznego i klimatu. 

 

Gościem specjalnym wydarzenia jest pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska. W swoim wystąpieniu dziękowała za zaproszenie do Polski i możliwość osobistego podziękowania Polakom za wszystko, co dla zrobili dla Ukrainy od pierwszego dnia pełnowymiarowej rosyjskiej agresji

 

– Byliście pierwsi, którzy zrozumieli, że to wojna nie tylko przeciwko Ukrainie. To wojna przeciwko podstawowym wartościom ludzkim, takim jak: prawo do wolności, domu, kraju, języka. Ukraina broni nie tylko siebie, ale broni świata przed tym, co niesie Rosja – podkreśliła Zełenska. 

 

Zaznaczyła, że jest bardzo wdzięczna prezydentowi Andrzejowi Dudzie, jego żonie Agacie, polskiemu rządowi, parlamentowi i „każdemu polskiemu podatnikowi za ogromne wsparcie”. 

 

Wiemy, że pomoc to ogromna próba dla was, a także waszej gospodarki. Agresor z nami walczy rakietami, ale z wami prowadzi wojnę ekonomiczną. To wojna hybrydowa w rozmiarze światowym, a wy zajęliście stanowisko bezkompromisowe, oparte na zasadach – powiedziała pierwsza dama Ukrainy. 

 

Zobacz także: Warsaw Security Forum. „24 lutego stał się dla nas wszystkich przypomnieniem”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej