RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Udusiła dwuletniego synka kołdrą. Surowy wyrok dla matki

Sąd apelacyjny podwyższył karę sądu pierwszej instancji (fot. PAP/Paweł Jaskółka)
Sąd apelacyjny podwyższył karę sądu pierwszej instancji (fot. PAP/Paweł Jaskółka)

Najnowsze

Popularne

Na 25 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu 23-letnią Anitę W. z Chodzieży oskarżoną o znęcanie się i zabójstwo 2-letniego syna Marcela – tym samym sąd apelacyjny podwyższył karę sądu pierwszej instancji, który skazał kobietę na 15 lat pozbawienia wolności.

„Alarm!”. Marcelek był zmuszany do zjadania petów. W końcu matka go zabiła

Zmuszanie do jedzenia niedopałków papierosów, bicie, podduszanie – takie piekło sprawili 2-letniemu Marcelkowi matka Anita W. i ojczym Martin K. W...

zobacz więcej

Wyrok wydany przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu jest prawomocny. 

 

Partner kobiety Martin K., oskarżony o znęcanie się nad chłopcem, usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności. 

 

Sędzia Marek Kordowiecki podkreślił w uzasadnieniu wyroku, że oskarżeni działali ze szczególnym okrucieństwem, a zachowanie Anity W. było „niegodne matki”. 

 

– W ocenie Sądu Apelacyjnego tak ukształtowane kary dopiero w pełni uświadomią – nie tylko oskarżonym, ale również i społeczeństwu – że nie tędy prowadzą drogi wychowawcze, zwłaszcza tak małoletnich dzieci, dzieci bezbronnych, które z racji przecież swojego wieku, swojej nieporadności nie są w stanie przeciwstawić się ani nawet poskarżyć komukolwiek – powiedział. 

Karma dla szczurów i pety do jedzenia. Matka i jej konkubent zgotowali dziecku piekło

Anita W. i jej konkubent Martin K. z Chodzieży (woj. wielkopolskie) przez ponad rok znęcali się na maleńkim Marcelem. Chłopczyk był nie tylko...

zobacz więcej

Dodał, że „ta właśnie bezbronność i niewinność dziecka w konfrontacji z tymi bezwzględnymi zachowaniami oskarżonych prowadzą do jednoznacznego wniosku, że ci oskarżeni muszą ponieść surowe kary – i takie właśnie kary zostały wobec nich orzeczone”. 

 

Udusiła dziecko kołdrą


Do tragicznego zdarzenia doszło w marcu 2020 r. w Chodzieży. Ratownicy pogotowia ratunkowego powiadomili policję o martwym dwulatku znalezionym w jednym z mieszkań. Dziecko było niedożywione i brudne. W mieszkaniu byli 21-letnia wówczas matka chłopca i jej o rok starszy partner. Według śledczych 21-letnia Anita W. udusiła swoje dziecko kołdrą. 


Proces w sprawie śmierci chłopca toczył się od kwietnia zeszłego roku. Anita W. zasiadła na ławie oskarżonych razem ze swoim partnerem Martinem K.


Oprócz zabójstwa syna oskarżona została także o znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem, narażeniem go na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Martina K. prokuratura oskarżyła o znęcanie się nad chłopcem.

Był bity, podduszany, jadł niedopałki. Jest wyrok dla matki zabitego dwulatka

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał w czwartek 23-letnią Anitę W. z Chodzieży za znęcanie się i zabójstwo dwuletniego syna Marcela. Partner kobiety...

zobacz więcej

Był bity, podduszany, jadł niedopałki 


Według ustaleń prokuratury od kwietnia 2019 r. do marca 2020 roku para m.in. bił i podduszała dziecko, dopuszczała do spożywania przez nie karmy dla gryzoni i niedopałków papierosów. 

 

Według śledczych chłopczyk miał być też m.in. zostawiany w łóżeczku turystycznym razem z królikiem, który próbował go pogryźć. W grudniu 2019 r. para miała samodzielnie, bez pomocy medycznej zdjąć opatrunek gipsowy z nogi chłopca i zaniechać jego badań kontrolnych. Innym razem, w trakcie festiwalu muzycznego, mieli zostawić dziecko pod opieką przypadkowych osób. 

 

W marcu Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów i wymierzył Anicie W. karę łączną 15 lat więzienia, zaś Martinowi K. karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Od tego wyroku odwołała się zarówno prokuratura, jak i obrońcy oskarżonych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej