RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wielki koncert Putina i wielka ściema. Ujawnili, jak próbowano oszukać świat [WIDEO]

Władimir Putin przekonywał, że nie najeżdża i okupuje, lecz „wyzwala” (fot. Contributor/Getty Images)
Władimir Putin przekonywał, że nie najeżdża i okupuje, lecz „wyzwala” (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po tym, jak Władimir Putin ogłosił aneksję kolejnych terenów Ukrainy do Rosji, w centrum Moskwy zorganizowano wielki koncert. Teraz wyszło na jaw, że rosyjskie kanały sztucznie dodawały dźwięki entuzjastycznych okrzyków tłumu. Od kilku dni w sieci krążą z kolei zdjęcia pokazujące, że Rosjanie zostali zwiezieni na tę imprezę autokarami, a po zakończonym wydarzeniu wiele rozdanych im flag państwowych lądowało w koszach na śmieci.

Była działaczka PO: Sikorski powinien być wyrzucony, a Tusk udaje, że to alkotweet

Gdy Aleksandra Wasilewska mówiła kolegom z PO, że Małgorzata Kidawa-Błońska to zły kandydat na prezydenta, została wyrzucona z partii. Dziś ocenia,...

zobacz więcej

Eksperci oceniali, że spychany od miesięcy do defensywy dyktator Władimir Putin został postawiony pod ścianą. Ponieważ nie chce się on wycofać z okupowanych terytoriów, miał dwa wyjścia: mobilizacja albo atak nuklearny. Zdecydował się na ten pierwszy krok, ale potrzebował też widocznego sukcesu.


Przeprowadził więc sfałszowane referenda i ogłosił aneksję czterech ukraińskich terenów do Rosji. Z tej okazji na Placu Czerwonym w Moskwie zorganizowano koncert. 


Zobacz także: Rosjanie uciekają z kraju. Jest nagranie potężnej kolejki z drona [WIDEO]

 

Grzmiano o „świętej wojnie” i walce z „nazistami” oraz „satanistami”. W świat poszły obrazki pokazujące tysiące Rosjan entuzjastycznie reagujących na wystąpienie Władimira Putina i liczne przemówienia.


„Rosyjskie kanały dodały dźwięki entuzjastycznych okrzyków na koncercie Putina, aby stworzyć wrażenie poparcia ludzi” – poinformował teraz serwis NEXTA. Na udostępnionym w sieci nagraniu pokazano ten sam moment imprezy sfilmowany na miejscu, a także w rosyjskiej telewizji. 


„Słychać wyraźną różnicę” – komentują niezależni białoruscy dziennikarze.


Rosja anektowała obwody Ukrainy. Duda i MSZ: Potępiamy i nie uznajemy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wydało oświadczenie w reakcji na dekrety rosyjskiego dyktatora włączające ukraińskie obwody chersoński,...

zobacz więcej

Występujący na scenie na Placu Czerwonym apelowali, by Charków, Odessa, Mikołajów i inne miasta Ukrainy zostały jak najszybciej anektowane.


Rosyjska telewizja pokazywała tłumy Rosjan, którzy wspierali swój reżim.


Zobacz także: Zełenski kontra Musk na Twitterze. Kontrowersyjny pomysł miliardera

 

Od kilku dni w sieci krążą jednak filmy potwierdzające, że wielu uczestników wydarzenia było zwożonych do stolicy kraju autokarami.

Pod znakiem zapytania jest też sugerowany patriotyzm i umiłowanie dla narodowych barw. 


Wiele zdjęć pokazywało, że część flag po koncercie nie była zabierana do rosyjskich domów, ale lądowała w koszach na śmieci.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej