RAPORT

Prorosyjska era Tuska

CBŚP zatrzymało dwóch „chemików” i zlikwidowało laboratorium metamfetaminy

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało na Dolnym Śląsku dwóch „chemików” i zlikwidowało laboratorium, w którym wytwarzali narkotyk. Funkcjonariusze przejęli m.in. 900 ml metamfetaminy i kilkadziesiąt litrów substancji służących do jej produkcji.

Złodzieje wpadli na polu dyniowym. Zupy nie będzie

Trzech mieszkańców Siedlec w wieku 35, 38 i 54 lat kradło dynie z pola znajdującego się na terenie gminy Podedwórze (woj. lubelskie). Na gorącym...

zobacz więcej

Rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała, że policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do miejsca w powiecie lubańskim, gdzie produkowana była metamfetamina.


Narkotyk wytwarzano z pseudoefedryny tzw. metodą czeską – dodała policjantka. 

 

W trakcie przeszukania posesji policjanci w jednym z pomieszczeń gospodarczych, za starymi, nieużywanymi meblami znaleźli ukryte wejście do laboratorium.


– W zakamuflowanym pomieszczeniu znajdowała się kompletna linia służąca do produkcji metamfetaminy, wentylacja, odpowiednie oświetlenie oraz pojemniki z odczynnikami chemicznymi i prekursorami służącymi do wytwarzania narkotyku – zaznaczyła. 

 

900 ml metamfetaminy


– Podczas akcji zabezpieczono około 900 ml metamfetaminy oraz kilkadziesiąt litrów substancji niezbędnych do produkcji narkotyku. Przejęte substancje poddawane są dokładnej analizie w Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – podała. 

Chciał ukraść samochód, poprosił o pomoc policjantów

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanie zachowujących się przy samochodzie. Do zatrzymania doszło, gdy jeden z nich z panelem...

zobacz więcej

Według śledczych w zlikwidowanym laboratorium można było produkować, co najmniej kilogram metamfetaminy tygodniowo, a laboratorium mogło działać od blisko dwóch lat.


Kilogram metamfetaminy na czarnym rynku wart jest około 180 tys. zł – dodała rzeczniczka CBŚP. 

 

Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch „chemików”, którzy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu.


– Mężczyźni usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani przez sąd – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. 

 

Za zarzucane czyny może grozić od 3 do 15 lat więzienia. Jak zapewniają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej