RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent Duda o reparacjach: Te pieniądze nam się należą

Andrzej Duda (fot. PAP/Jan Dzban)
Andrzej Duda (fot. PAP/Jan Dzban)

Najnowsze

Popularne

Niemcy będą bronili się na wszelkie sposoby, żeby nam nie zapłacić, bo wyrządzili nam wielką szkodę, więc chodzi o ogromne pieniądze. Na tyle ogromne, że zapłatę odczuje w kieszeni niemiecki podatnik. Ale nam należą się te pieniądze – stwierdził prezydent Andrzej Duda w „Gazecie Polskiej”.

Petrović: Niemcy bronią się „głosami z Polski”. Dwuznaczna postawa opozycji wobec reparacji

Polska głośno porusza sprawę reparacji wojennych na arenie międzynarodowej i znajduje zrozumienie dla swoich argumentów. To problem dla Niemiec,...

zobacz więcej

„Mamy prawo dochodzić tej zapłaty za wszelką cenę i powinniśmy to robić” – zaznaczył. 

 

Prezydent Andrzej Duda był pytany przez Tomasza Sakiewicza m.in. o wypowiedź przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która groziła Włochom, że będą wobec nich zastosowane takie same represje jak wobec Polski i Węgier, jeżeli wybiorą prawicowy rząd, co ostatecznie się stało.

 

„Pani przewodnicząca odkryła swoje intencje. W dwóch zdaniach potwierdziła, że ataki liberalnych lewicowych polityków, którzy opanowali instytucje unijne, są motywowane wyłącznie politycznie” – stwierdził prezydent. „Chodzi o pretekst do ataku” – ocenił. 

 

„Praworządność to pretekst do ataku na nas. To swego rodzaju kij, za pomocą którego próbuje się usuwać niewygodne dla niektórych władze państwa. To naruszanie wszelkich demokratycznych reguł” – dodał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej