RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pogoda się poprawia, ale wtorek jeszcze z deszczem [PROGNOZA]

Złota polska jesień ma się utrzymać do końca tygodnia (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Złota polska jesień ma się utrzymać do końca tygodnia (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

– We wtorek więcej pogodnego nieba. Deszcz głównie na wschodnim Pomorzu oraz na wschodzie Polski – wskazuje dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk. Od środy do końca tygodnia mamy mieć złotą polską jesień.

Pogodowy rollercoaster. Prognoza na początek października

Do wtorku włącznie pogodę w Polsce kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Białorusi i Rosji sprowadzający do kraju wilgotne i chłodne...

zobacz więcej

Jak informuje IMGW, bad Europą dominuje rozległy wyż, jedynie północna oraz północno-wschodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Wschodnia Polska jest w zasięgu niżu znad Estonii i zachodniej Rosji, zachodnia część kraju zaczyna dostawać się w zasięg klina wyżu znad zachodniej Europy. Pozostajemy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad zachodnie krańce kraju napływa nieco cieplejsze powietrze.


We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. Wysoko w górach miejscami deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 10, 12 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 14-16 stopni na północnym zachodzie i zachodzie. Nieco chłodniej na terenach podgórskich Karpat: od 8 do 10 stopni.


IMGW: zawieje śnieżne


Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/godz., północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach i na Babiej Górze zawieje śnieżne.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 16 stopni. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno wzrastać.


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-wschodnich duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5-7 stopni na południu i wschodzie do 9 stopni na zachodzie i 10-11 stopni nad morzem. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich od 0 do 2 stopni. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego. Na krańcach północno wschodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14-17 stopni na wschodzie i północy do 20-22 stopni na południowym zachodzie kraju, nieco chłodniej na terenach podgórskich od 10 do 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na obszarach podgórskich porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr silny i bardzo silny od 40 km/godz. do 55 km/godz., w porywach do 90 km/godz., południowo-zachodni; w Karpatach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/godz., zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej