RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragiczny wypadek. Smartfon sam wezwał policję

Telefon jeden z ofiar poinformował policję o wypadku (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Telefon jeden z ofiar poinformował policję o wypadku (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sześcioro pasażerów osobowej hondy straciło życie, gdy samochód wbił się w drzewo rosnące na przydrożnej posesji w amerykańskim stanie Nebraska. Policja przyjęła zawiadomienie tuż po zdarzeniu i zareagowała błyskawicznie, bo iPhone 14 należący do jednej z ofiar przesłał automatyczne nagranie informujące, że właściciel telefonu miał poważny wypadek.

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Wola-Chojnata w powiecie rawskim. Podczas prac polowych ciągnik kierowany przez...

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce w niedzielę wczesnym rankiem czasu miejscowego w mieście Lincoln. Jak podała agencja prasowa Associated Press, w jego wyniku pięciu mężczyzn w wieku 21-26 lat zginęło na miejscu, 24-kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.


Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do wypadku. Według raportów policyjnych samochód jechał z dużą prędkością, gwałtownie zjechał z drogi, uderzył w krawężnik, skrzynkę pocztową, a potem w drzewo rosnące przed jednym z domów przy Randolph Street.


Amerykańskie media podkreślają nietypową formę wezwania pomocy. Crash Detection, czyli wykrywanie poważnego wypadku samochodowego, jak np. zderzenie czołowe, boczne i tylne oraz dachowanie, to nowa funkcja w serii smartfonów iPhone 14.


Po wykryciu incydentu urządzenie wyświetla alert i w przypadku braku odpowiedzi, po 20 sekundach automatycznie wzywa służby ratunkowe. Po połączeniu się z dyspozytorem system odtwarza komunikat dźwiękowy informujący, że użytkownik miał wypadek i podaje współrzędne geograficzne.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej