RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Komponenty do produkcji paliwa w paszy. Mięso trafiało na stoły [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Według ustaleń portalu Onet.pl na na nasze stoły trafiało mięso zwierząt, które były karmione komponentami do produkcji paliwa. Dostawały pasze zawierające tzw. tłuszcze techniczne – informuje TVP3 Poznań.

Niebezpieczne substancje trafiały do ziemi. Zatrzymano 5 osób [WIDEO]

zobacz więcej

Za oszustwem ma stać firma Berg+Schmidt, której poznański oddział prowadzi małżeństwo, Maciej oraz Monika J. Jego siedziba znajduje się w Poznaniu, a zakład w Pomarzanowicach w gminie Pobiedziska.


Kilka dni temu właściciele zostali zatrzymani przez policję z województwa zachodniopomorskiego i przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Tam usłyszeli zarzuty oszustw na ponad 170 mln zł.


Z ustaleń śledczych, którzy badają sprawę od wielu miesięcy wynika, że małżeństwo sprowadzało do Polski tłuszcze techniczne z Ukrainy, Rosji i Malezji, które były wykorzystywane między innymi do produkcji paliw. Potem jednak poznańska spółka miała sprzedawać je do odbiorców jako tłuszcze spożywcze, które dalej trafiały do pasz dla zwierząt.

Śledczy pobrali próbki pasz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w tak zwanych tłuszczach technicznych była znacznie zawyżona ilość szkodliwych pestycydów. Jednak pewności nie ma. Firmy zostały uznane za pokrzywdzone oszustwem. Śledczy uznali, że gdyby wiedziały, co tak naprawdę oferuje im poznańska spółka, nie kupowałaby tłuszczów technicznych do karmy dla zwierząt.


Małżonkowie przyznali się do winy. To nie koniec śledztwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej