RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rozszerzenie NATO. Niepokojące działania Węgier

Fidesz premiera Viktora Orbana blokuje zajęcie się rezolucją (fot. PAP/EPA/ZOLTAN MATHE)
Fidesz premiera Viktora Orbana blokuje zajęcie się rezolucją (fot. PAP/EPA/ZOLTAN MATHE)

Najnowsze

Popularne

Najpierw przewodniczący węgierskiego Zgromadzenia Narodowego, a potem cała koalicja rządząca zablokowała wprowadzenie do porządku obrad rezolucji o ratyfikowaniu przyjęcia Szwecji i Finlandii do NATO. Dokument został przygotowany przez posłów opozycji.

Biden: Panie Putin, niech pan zrozumie, co mówię – Ameryka jest przygotowana [WIDEO]

Nie damy się zastraszyć Putinowi i jego groźbom, będziemy dalej wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium...

zobacz więcej

Projekty ustaw w sprawie ratyfikacji umowy o rozszerzeniu Sojuszu złożono przed dwoma miesiącami. Rezolucję wzywającą rząd do uruchomienia prac nad przyjęciem dwóch krajów nordyckich przygotowała sześć dni temu największa partia opozycyjna – centrolewicowa Koalicja Demokratyczna. Poparły ją inne proeuropejskie ugrupowania w węgierskim parlamencie.


Przewodniczący Zgromadzenia László Kövér z rządzącego Węgrami Fideszu odmówił wprowadzenia jej do porządku obrad. Wniosek zgłoszony w czasie obrad również nie znalazł poparcia koalicji rządzącej.


Ze wszystkich państw członkowskich NATO jedynie Turcja i Węgry nie ratyfikowały umowy przyjęcia Szwecji i Finlandii. Na lipcowym szczycie NATO w Brukseli węgierski rząd podpisał umowę z kandydatami. Do dziś jednak nie rozpoczął nawet ratyfikacji tych umów w kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej