RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„W końcu mogli się przytulić”. Rodziny obrońców Azowstalu przyjechały do Turcji [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podczas wizyty w Turcji żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska spotkała się z dowódcami pułku Azow, uwolnionymi z niewoli rosyjskiej. W poniedziałek szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak zorganizował ich spotkanie z rodzinami.

Obrońcy Azowstalu przeprowadzili kontratak

Doradca burmistrza Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował, że ukraińscy obrońcy fabryki Azowstal przeprowadzili kontratak mimo zablokowania...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie


21 września w wyniku wymiany udało się wyzwolić z niewoli rosyjskiej ponad 200 ukraińskich obrońców, a także dziesięciu cudzoziemców, którzy walczyli po stronie Sił Zbrojnych Ukrainy. Pięciu uwolnionych dowódców pułku Azow pozostanie w Turcji z osobistymi gwarancjami bezpieczeństwa prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana aż do końca wojny.


Podczas wizyty Jermak odznaczył pięciu obrońców Mariupola i zakładów Azowstal, uhonorowanych tytułem Bohatera Ukrainy. 

 

Żona prezydenta Ukrainy w Turcji

 

„Podczas wizyty w Turcji udało mi się spotkać z obrońcami Azowstalu” – napisała na Facebooku żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.

 

„Emocji jest teraz dużo. Droga do tej chwili była długa i ciężka. W końcu mogli się przytulić” – dodała Zełenska, wskazując na spotkanie dowódców pułku z ich rodzinami.

 

Zobacz także: Patriarcha Konstantynopola przyjął Ołenę Zełenską


„Przekazałam im pozdrowienia i podziękowania z Ukrainy, od prezydenta i wszystkich ludzi, za których walczą. To ważny dzień. Najważniejsze, że Ukraina walczy i będzie walczyć za wszystkich naszych rodaków. W rosyjskiej niewoli jest ich jeszcze wielu – mężczyzn i kobiet, wojskowych i cywilów. I każdy z nich jest nam potrzebny. Potrzebujemy ich żywych” – podkreśliła żona prezydenta Ukrainy.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej