RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjska dziennikarka przeciwna wojnie uciekła. Wydano za nią list gończy

Rosyjska dziennikarka Marina Owsiannikowa uciekła z aresztu domowego (fot. arch.PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
Rosyjska dziennikarka Marina Owsiannikowa uciekła z aresztu domowego (fot. arch.PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska dziennikarka Marina Owsiannikowa trafiła na listę osób poszukiwanych przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – podaje niezależny rosyjski portal Mediazone. Kobieta w marcu, występując na żywo w rosyjskiej telewizji publicznej pokazała plakat z napisem „precz z wojną”.

Adwokaci nie mogą znaleźć dziennikarki, która zaprotestowała przeciw wojnie

Adwokaci od 10 godzin nie mogą znaleźć rosyjskiej dziennikarki Mariny Owsiannikowej, która w telewizji państwowej w programie na żywo...

zobacz więcej

Owsiannikowa, także producentka rosyjskiej telewizji państwowej od sierpnia przebywała w areszcie domowym, po tym jak została oskarżona o rozpowszechnianie fałszywych informacji przeciwko siłom zbrojnym. Jednak, jak poinformował dwa dni temu jej były mąż Igor Owsiannikow, kobieta uciekła, zabierając ze sobą 11-letnią córkę. Ich obecne miejsce pobytu jest nieznane.

 

Rosyjski reżim wydał w poniedziałek list gończy za Owsiannikową, nakazując jej znalezienie i zatrzymanie.

 

Protest przeciwko wojnie na Ukrainie


W połowie marca dziennikarka, podczas emisji na żywo ze studia, weszła w kadr za plecami prowadzącej program informacyjny „Wriemia” Jekateriny Andriejewej i rozwinęła plakat.

 

Zobacz także: Rosyjska dziennikarka ukarana

 

Było na nim widać flagę ukraińską i rosyjską oraz napisy po rosyjsku i angielsku: „Zatrzymajcie wojnę, precz z wojną, nie wierzcie propagandzie, tu was okłamują. Rosjanie przeciw wojnie”. Jej akcja trwa kilka sekund, potem pojawił się materiał filmowy. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej