RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W Tatrach ponownie ogłoszono zagrożenie lawinowe

Na Kasprowym Wierchu w poniedziałek leżało 10 cm śniegu (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Na Kasprowym Wierchu w poniedziałek leżało 10 cm śniegu (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Od poniedziałku w Tatrach ponownie obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego – ogłosili ratownicy TOPR. Na szczytach ponownie zaczął padać śnieg.

Złota polska jesień już za progiem. Kiedy dotrze? [PROGNOZA]

Poniedziałek będzie prawdopodobnie ostatnim deszczowym i chłodnym dniem nadchodzącego tygodnia. Już w nocy z poniedziałku na wtorek od zachodu...

zobacz więcej

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem występują od wysokości 1600 m n.p.m. Według prognoz IMGW wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 20 cm w ciągu doby. Temperatura na szczytach Tatr wynosi około -2 st. C. Uczucie zimna potęguje silny wiatr osiągający na szczytach w porywach do 80 km/h powodujący zawieje śnieżne.

 

Na Kasprowym Wierchu w poniedziałek w godzinach wieczornych leżało 10 cm śniegu. Zagrożenie lawinowe występuje powyżej 1800 m n.p.m. 


„W związku z prognozowanymi opadami śniegu połączonymi z silnym wiatrem, warunki w wyższych partiach Tatr będą się pogarszać. Należy zwrócić szczególną uwagę na nagromadzone poduchy nawianego śniegu, który w wielu miejscach będzie słabo związany z podłożem – czytamy w komunikacie ratowników TOPR. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej