RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Żaryn: Rosyjskie specsłużby bardzo uważnie śledzą debatę publiczną w Polsce

Wypowiedz Brauna cytowano w rosyjskiej telewizji (fot. yt/Russia1)
Wypowiedz Brauna cytowano w rosyjskiej telewizji (fot. yt/Russia1)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie służby specjalne bardzo uważnie śledzą debatę publiczną w Polsce i wychwytują ważne dla Kremla wątki – zwrócił uwagę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

WP o zachowaniu prezentera TVN: Może się kojarzyć z prorosyjską propagandą

Radomir Wit promuje się biegając po Sejmie za politykami PiS i próbując złapać ich na jakiejś kompromitującej wypowiedzi oraz relacjonując...

zobacz więcej

W poniedziałkowej grafice w mediach społecznościowych  zaznaczył, że wpisywanie się w rosyjską ofensywę informacyjną przeciwko Polsce to szkodzenie własnemu państwu.


Rosyjskie służby specjalne odpowiedzialne za walkę informacyjną przeciwko Zachodowi bardzo uważnie śledzą polską debatę publiczną, wychwytując wątki ważne dla Kremla. Eksploatują głównie te działania, które są korzystne dla Rosji i legitymizują kłamstwa dotyczące Polski” – napisał minister w KPRM.


Na grafice towarzyszącej wpisowi zamieszczono ujęcie wykorzystanego w rosyjskim programie publicystycznym nagrania wypowiedzi jednego z liderów Konfederacji Grzegorza Brauna.


Andriejew wezwany do MSZ. Co usłyszał rosyjski ambasador? [WIDEO]

Podczas wizyty ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa w siedzibie ministerstwa spraw zagranicznych polska strona przedstawiła wyraźny...

zobacz więcej

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o tym, że w 1 Kanale rosyjskiej telewizji, w programie „60 Minut” prowadzonym przez jedną z głównych propagandystek Kremla Olgę Skabiejewą wykorzystano wypowiedzi Brauna oraz pokazano kadry z organizowanej przez niego jakiś czas temu w Warszawie pikiety „Stop ukrainizacji Polski”.


Czytaj także: Konfederacja chwali się antyukraińskim sukcesem. Duże zasięgi… sztucznie wykreowane


Takie przekazywanie opinii publicznej, że następuje ukrainizacja polski jest po prostu nikczemnym kłamstwem, nieprawdą – skomentował działania Brauna poseł PiS Jan Mosiński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej