RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowy Joker chciał być Człowiekiem Zagadką [WIDEO]

Barry Keoghan jako Człowiek Zagadka (fot. twitter.com/BritishGQ;screen)
Barry Keoghan jako Człowiek Zagadka (fot. twitter.com/BritishGQ;screen)

Barry Keoghan, irlandzki aktor znany z „Dunkierki” i „Zabicia świętego jelenia” w 2020 roku brał w castingu do „Batmana”. Roli nie dostał, jednak po paru miesiącach otrzymał telefon od producenta filmu. – Batman chce, żebyś zagrał Jokera, ale nie możesz o tym nikomu powiedzieć – usłyszał aktor.

Coolio nie żyje. Słynny raper zmarł nagle w domu przyjaciela

W wieku 59 lat w Los Angeles zmarł nagle słynny raper Coolio. Według mediów doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Artysta nagrał jeden z...

zobacz więcej

Barry Keoghan to młody aktor, którego kariera wyraźnie ruszyła do przodu w roku 2017, kiedy to premiery filmowe miały „Dunkierka” Christophera Nolana i „Zabicie świętego jelenia” greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa. Prawdopodobnie rola w „Zabiciu świętego jelenia”, gdzie aktor gra psychopatę, zwróciła uwagę twórców „Batmana”.


Początkowo Barry Keoghan chciał zagrać Człowieka-Zagadkę. Nagrał nawet krótki film, w którym przebrany za Człowieka-Zagadkę wychodzi z windy i chodzi po korytarzach. W jego interpretacji postać ta inspirowana jest „Mechaniczną pomarańczą”. 

Ostatecznie w nowym „Batmanie” aktor pojawił się w końcowych scenach filmu, jako tajemniczy więzień Arkham. Charakterystyczne zachowanie i złowrogi śmiech od razu zdradziły fanom, że był nim mroczny Joker i jeśli wierzyć doniesieniom - właśnie w takiej roli Keoghan wystąpi w kolejnym filmie Matta Reevesa. W marcu br. do sieci trafiła usunięta mroczna scena, na której widać spotkanie i rozmowę więźnia z Batmanem.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej