RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wojska lądowe. Jest decyzja w sprawie dodatku służbowego

Żołnierze Wojska Polskiego (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Żołnierze Wojska Polskiego (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Podjąłem decyzję, aby żołnierze w określonych jednostkach wojsk lądowych dostawali dodatek służbowy 450 zł miesięcznie; rozporządzenie w tej sprawie skierowano już do uzgodnień – poinformował w mediach społecznościowych szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

MON podnosi zarobki żołnierzy. To najwyższe podwyżki od lat

Od 1 lutego z wyrównaniem od 1 stycznia żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia. To efekt podpisanego przez Ministra Obrony...

zobacz więcej

„Zależy mi na tym, aby żołnierze ci otrzymywali dodatki, tak jak inne rodzaje sił zbrojnych” – wyjaśnił na Twitterze wicepremier Błaszczak.

 

Dodatek służbowy w wojsku przysługuje za pełnienie zawodowej służby wojskowej na określonych stanowiskach dowódczych i kierowniczych lub samodzielnych, albo w określonych jednostkach wojskowych.


Otrzymują go np. żołnierze pracujący w komórkach MON, jako lekarze wojskowi, kontrolerzy lotu czy dowódcy jednostek marynarki.


Czytaj także: Żołnierze WOT dostaną podwyżki razem z żołnierzami zawodowymi


Resort obrony poinformował też, że w siedzibie MON Błaszczak uczestniczył w poniedziałek w odprawie „z dowódcami jednostek wojskowych, w których trwa szkolenie ochotników w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej