RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ekspert TOK FM przekonuje: Sądy mogą zdelegalizować PiS

Prof. Radosław Markowski (fot. Krzysztof Zuczkowski / Forum)
Prof. Radosław Markowski (fot. Krzysztof Zuczkowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Nam jest potrzebne oczyszczenie tego, co działo się w ostatnich siedmiu latach. Ja oczekiwałbym od opozycji, żeby złożyła wniosek o delegalizację PiS – mówi politolog z SWPS i PAN prof. Radosław Markowski. Jego zdaniem taka propozycja – niezależnie czy sąd rozpatrzy ją pozytywnie czy nie – powinna „absolutnie paść”.

Zadała proste pytanie posłance PO. Odpowiedź: „Pani się prostytuuje”

Internautka, która zareagowała na wpis posłanki Gabrieli Lenartowicz (PO) na temat udziału w demonstracji przeciwników Centralnego Portu...

zobacz więcej

W porannym wywiadzie na antenie TOK FM prof. Markowski pytany był o to, czy rekomenduje opozycji „zaostrzenie tonu” wobec partii rządzącej. W odpowiedzi zadeklarował, że jest zdecydowanym orędownikiem takiego rozwiązania i wskazując m.in. na Platformę Obywatelską stwierdził, że przez ostatnie siedem lat (odkąd rządzi Prawo i Sprawiedliwość) „wszyscy za bardzo żeśmy rozmawiali”


– Ja się staram robić to radykalnie – zapewnia. 

 

„Ulica by ich zdmuchnęła”


Zapytany, na jakiej podstawie można zdelegalizować PiS, politolog odparł, że na podstawie deptania konstytucji”.


– Gdyby taka partia przytrafiła się w Szwecji, Norwegii, Holandii czy w jakimkolwiek protestanckim kraju demokratycznym, to nigdy by ta partia nie rządziła siedem lat, bo ulica by ich zdmuchnęła – stwierdził. 

 

Ekspert TOK FM przyznaje, że „absolutnie oczekiwałby od opozycji, żeby wniosek tej partii padł”, a resztą zajmie się wymiar sprawiedliwości. – Czy on zostanie rozpatrzony przez sąd pozytywnie czy nie – to zobaczymy, ale ta propozycja powinna absolutnie paść – dodał. 

Zobacz także: Prof. Markowski o imigrantach. „To lekarze, inżynierowie, matematycy”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej