RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Litwa: Szef rosyjskiej ambasady wydalony z kraju

Riabokoń ma pięć dni na opuszczenie kraju (fot. Shutterstock/MNStudio)
Riabokoń ma pięć dni na opuszczenie kraju (fot. Shutterstock/MNStudio)

Najnowsze

Popularne

Władze Litwy uznały za osobę niepożądaną Siergieja Riabokonia, najwyższego rangą przedstawiciela dyplomatycznego Rosji na Litwie i szefa rosyjskiej ambasady w Wilnie, za działania i wypowiedzi niezgodne ze statusem dyplomaty – poinformowano w oświadczeniu litewskiego MSZ.

Wybory w Brazylii. „Najbardziej polaryzujące w historii” tego kraju

W niedzielę w Brazylii odbywają się wybory powszechne, w których 156 mln obywateli kraju wybiera prezydenta, gubernatorów, 27 z 81 senatorów, 513...

zobacz więcej

Riabokoń ma pięć dni na opuszczenie kraju. 

 

– Litwa podjęła decyzję, biorąc pod uwagę informacje dostarczone przez właściwe organy, że ostatnie działania i oświadczenia Riabokonia były niezgodne z jego statusem dyplomatycznym, zostały uznane za ingerencję w wewnętrzne sprawy państwa przyjmującego i w związku z tym naruszały konwencję wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych – przekazał litewski resort spraw zagranicznych, cytowany przez Agencję Reutera. 

 

Riabokoń kierował rosyjską misją dyplomatyczną na Litwie od kwietnia, gdy Wilno wydaliło ambasadora Rosji i obniżyło stosunki dyplomatyczne z tym krajem w odpowiedzi na masakrę ludności cywilnej w podkijowskiej Buczy, dokonaną przez siły rosyjskie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej