RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Andriejew wezwany do MSZ. Co usłyszał rosyjski ambasador? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podczas wizyty ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa w siedzibie ministerstwa spraw zagranicznych polska strona przedstawiła wyraźny sprzeciw wobec aneksji ogłoszonej przez Władimira Putina – poinformował rzecznik prasowy tego resortu Łukasz Jasina. Rosyjski dyplomata w poniedziałek został wezwany do polskiego MSZ.

Ukraina. Ta mapa pokazuje, ile terenów wyzwolono w miesiąc [WIDEO]

Na podstawie doniesień amerykańskiego Institute for the Study of War (Instytutu Studiów nad Wojną) przygotowano mapę pokazującą, jakie postępy...

zobacz więcej

Podczas briefingu rzecznik MSZ Łukasz Jasina mówił, że takie rozmowy odbywają się dziś także w innych państwach członkowskich UE. 

 

– Dziś wzywa się ambasadorów Federacji Rosyjskiej w państwach Unii Europejskiej. My także pana ambasadora wezwaliśmy, aby wyrazić nasze stanowisko wobec nielegalnych decyzji prezydenta Władimira Putina aneksji, również nielegalnej, terytoriów Ukrainy, a także tego, co się dzieje od dłuższego czasu, ale w ubiegłym tygodniu w bardzo mocny sposób się działo – powiedział dziennikarzom Jasina. 

 

Polska wydali rosyjskiego ambasadora?


Jak wskazał, chodzi o formułowanie przez Rosję „gróźb pod adresem pokoju światowego, w tym także pod adresem naszego państwa”. 

 

Łukasz Jasina poinformował, że na razie nie ma planów wydalenia rosyjskiego ambasadora z Polski. Zaapelował jednak do Polaków mieszkających w Rosji, by opuszczali ten kraj. 

 

Czytaj więcej: Apel ambasadora Polski w Moskwie do rodaków  


W piątek Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego. Wcześniej na tych obszarach odbyły się pseudoreferenda.


Kraje Unii, w tym Polska, zadeklarowały, że nie uznają nielegalnej decyzji Kremla. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej