RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jerzy Brzęczek złożył dymisję. Wisła Kraków bez trenera

Jerzy Brzęczek (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Jerzy Brzęczek (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem piłkarzy Wisły Kraków. 51-letni szkoleniowiec złożył dymisję, która została przyjęta przez władze pierwszoligowca. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane.

Henryk Kasperczak: Nie wiem, dlaczego zwolniono Brzęczka

Według Henryka Kasperczaka, legendarnego piłkarza i utytułowanego trenera, Jerzy Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację Polski w finałach...

zobacz więcej

Brzęczek pracę w Wiśle rozpoczął 14 lutego, zastępując Słowaka Adriana Gulę. Jego zadaniem było utrzymanie zespołu w ekstraklasie, ale tego celu nie udało się zrealizować. Po jego kierunkiem drużyna wygrała tylko jeden mecz, zdobyła 10 punktów i zajęła przedostatnie miejsce w tabeli.


Mimo to Brzęczek zachował posadę, a jego kompetencje zostały rozszerzone: kierował też działem sportowym i odpowiadał za politykę transferową. Latem zbudował praktycznie nowy zespół, który miał walczyć o powrót do krajowej elity.


Początek sezonu był udany. Po ośmiu kolejkach drużyna była liderem tabeli z dorobkiem 18 punktów.


We wrześniu „Biała Gwiazda” spisywała się jednak fatalnie – przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 2:3, na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 1:2, a potem zremisowała 1:1 na swoim stadionie z Ruchem Chorzów.

Polacy lepsi od Walii. Jak zagrali? [OCENY]

Reprezentacja Polski wygrała z Walią 1:0, utrzymała się w Dywizji A Ligi Narodów i znajdzie się w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji...

zobacz więcej

Okazją na poprawę formy miała być dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna. Po niej krakowska drużyna w słabym stylu przegrała 0:1 w Chojnicach z Chojniczanką, co oznaczało spadek na ósme miejsce w tabeli.


Już po meczu w Rzeszowie ze Stalą, a także w Chojnicach obecni tam kibice Wisły domagali się dymisji szkoleniowca.


Brzęczek poprowadził zespół w 27 spotkaniach, odnosząc 7 zwycięstw, 10-krotnie remisując i doznając 10 porażek. Średnia zdobytych przez niego punktów to 1,15 na mecz.


Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem Wisły. Klub zapowiedział, że o kształcie sztabu szkoleniowego poinformuje w kolejnym komunikacie.


Krakowianie najbliższy ligowy mecz rozegrają w piątek na swoim stadionie z trzecim w tabeli ŁKS Łódź.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej