RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Liberadzki: Baltic Pipe to coś bardzo ważnego dla Polski

Gazociąg Baltic Pipe ma uniezależnić Polskę od dostaw z Rosji (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Gazociąg Baltic Pipe ma uniezależnić Polskę od dostaw z Rosji (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Wielokrotnie wyrażałem, że Baltic Pipe to coś bardzo ważnego dla Polski. Rzeczywiście zaczniemy być coraz mniej zależni czy wręcz niezależni od dostaw ze Wschodu, zwłaszcza że urządzenia do dostaw ze wschodu nie działają – powiedział europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1.

Miller manipuluje faktami: Mój rząd jest ojcem Baltic Pipe

Na zaskakujące wyznanie zdobył się w Radiu Zet Leszek Miller. Polski premier w latach 2001–04 stwierdził, że to „jego rząd jest ojcem Baltic Pipe”.

zobacz więcej

Liberadzki wyraził radość z powodu, „że są inicjatywy rządu, aby przy współpracy z Danią czy z Norwegią znaleźć sposób ochrony krytycznej infrastruktury”. Wskazał, że ochrona 900 kilometrów gazociągu „nie jest łatwa”, zwłaszcza gdy „w niedalekiej odległości zdarzały się eksplozje”.


Europoseł został zapytany o wypowiedź Leszka Millera, który stwierdził, że jego rząd jest „ojcem chrzestnym” Baltic Pipe. Liberadzki ocenił, że ówczesne władze stały przed dylematem. 


– Norweska ropa byłaby prawie dwukrotnie droższa od rosyjskiej. Ówczesny rząd stał wobec dylematu: dlaczego Niemcy mają mieć o połowę tańszy gaz, gdy są cztery razy bogatsi, a dlaczego my, rząd lewicowy, mamy powiedzieć Polakom, żeby płacili więcej?– wyjaśniał Liberadzki.


– Infrastruktura ma to do siebie, że jedna ekipa zaczyna, a druga kończy. Ja zaczynałem budowę drogi S3 do Szczecina, kto inny kończył pierwszy etap, a teraz drugi etap i tunel pod Świną i już wiemy, że to jest zasługa obecnej ekipy, a poprzedni odcinek był zasługą poprzedniej ekipy – tłumaczył Liberadzki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej