RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ambasador Rosji w Polsce wezwany do MSZ

Najnowsze

Popularne

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwany został ambasador Rosji Siergiej Andriejew – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dyplomata przyznał, że stosunki z Rosją są „w zasadzie zamrożone”. – Nie ma żadnych kontaktów dyplomatycznych, poza spotkaniami, na które wzywamy ambasadora Andriejewa – powiedział.

Wiceszef MSWiA: Zachowanie Sikorskiego to jawna prowokacja

Traktuję zachowanie Radosława Sikorskiego jako jawną prowokację. Jego wpis wszedł już do oficjalnej propagandy rosyjskiej – powiedział wiceminister...

zobacz więcej

Rosyjski ambasador ma się stawić w MSZ w poniedziałek o godz. 11 – wyjaśnił w TVN24 Przydacz. 


Skoordynowane działania europejskiej dyplomacji


– Pan ambasador Siergiej Andriejew będzie w MSZ w związku z działaniami Rosji z ostatniego tygodnia. Mówię o pseudoreferendach, o próbach aneksji terytorium innego państwa, w tym wypadku Ukrainy – oświadczył wiceminister.


Dodał, że podczas spotkania zostanie przedstawione polskie stanowisko w tej sprawie, które „będzie się koncentrowało wokół nieuznawania tego typu decyzji”.


Wiceszef polskiej dyplomacji zaznaczył, że nie jest to tylko działanie wyłącznie Polski.


Umówiliśmy się z naszymi kolegami na poziomie europejskim, że wszyscy mniej więcej w tym samym czasie, tego samego dnia przedstawimy takie stanowisko nas wszystkich wobec ambasadorów Rosji rezydujących w danych państwach – mówił Przydacz.

W piątek Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego, na terenie których w dniach 23-27 września odbyły się sfingowane referenda w tej sprawie.


Zobacz także: Amerykański senator: Nieprzewidywalny Putin mógłby zaatakować Polskę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej