RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zadała proste pytanie posłance PO. Odpowiedź: „Pani się prostytuuje”

Kiedyś PO podkreślała konieczność budowy polskiego hubu, teraz przeciw niemu prostestuje (fot. TT/GabaLenartowicz)
Kiedyś PO podkreślała konieczność budowy polskiego hubu, teraz przeciw niemu prostestuje (fot. TT/GabaLenartowicz)

Najnowsze

Popularne

Internautka, która zareagowała na wpis posłanki Gabrieli Lenartowicz (PO) na temat udziału w demonstracji przeciwników Centralnego Portu Komunikacyjnego, dowiedziała się od opozycyjnej polityk, że „prostytuuje się za marne grosiki”. Wiele osób oburzyła taka reakcja.

Konflikt interesów? Media ujawniają, kto stoi za protestami przeciwko CPK

Od 120 do 140 proc. wartości nieruchomości wywłaszczanych pod inwestycje celu publicznego mają otrzymywać ich dotychczasowi właściciele – o ile...

zobacz więcej

Największy w Polsce polski port lotniczy – im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu – był w założeniu rozwiązaniem tymczasowym. Przez dekady wystarczało na potrzeby śladowych kontaktów ze światem zewnętrznym. Po 1989 r. szybko zaczęło zbliżać się do granic przepustowości.


Pomysł budowy kolejnego, tym razem docelowego Centralnego Portu Lotniczego pojawił się na początku XXI w., za rządów koalicji SLD-PSL. To wtedy Urząd Lotnictwa Cywilnego podpisał umowę na opracowanie studium wykonalności CPL.


Rząd PO-PSL wprawdzie nie wycofał się z tego projektu, ale w grudniu 2011 r. minister transportu Sławomir Nowak ogłosił jego „zawieszenie”.


Po zwycięstwie wyborczym Zjednoczonej Prawicy zmieniono formułę projektu. Nowe lotnisko stało się częścią większego przedsięwzięcia pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny. Nowy projekt zakładał, obok budowy hubu lotniczego, jego integrację z infrastrukturą drogową, a przede wszystkim kolejową – poprzez sieć Kolei Dużych Prędkości.

Dlaczego politycy PO sprzeciwiają się CPK? Horała: W tym tkwi sedno

Już w 2018 roku pomysł budowy CPK krytykował Rafał Trzaskowski, argumentując że jest niepotrzebny, skoro „nowe lotnisko powstaje w Berlinie”. Teraz...

zobacz więcej

W 2018 r. kandydat PO na prezydenta Warszawy użył argumentu konkurencji wobec niemieckich lotnisk – tego samego, na który 10 lat wcześniej powoływał się jego partyjny kolega, apelując o budowę nowego lotniska – jako pretekstu do krytykowania projektu.


Wraz z PO przeciw CPK zaczęli protestować przedstawiciele Konfederacji. Według Grzegorza Brauna Centralny Port Komunikacyjny to przykrywka i „tajny bunkier dowodzenia” dla Izraela.


W takiej atmosferze w manifestacji przeciwników CPK wzięła udział posłanka PO Gabriela Lenartowicz, której partyjni koledzy jeszcze kilkanaście lat temu sami podkreślali konieczność realizacji inwestycji.To jednak nie wystarczyło. Na komentarz internautki oburzonej „posłanką z PO, której przeszkadza rozwój Polski”, Lenartowicz zareagowała zaskakująco wulgarnie.


Takie zachowanie opozycyjnej parlamentarzystki nie umknęło uwadze internautów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej