RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosyjski ambasador wezwany do MSZ Włoch. W tle groźby nuklearne

Ambasador Rosji we Włoszech wezwany do MSZ (Massimo Di Vita/Archivio Massimo Di Vita/Mondadori Portfolio via Getty Images)
Ambasador Rosji we Włoszech wezwany do MSZ (Massimo Di Vita/Archivio Massimo Di Vita/Mondadori Portfolio via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ambasador Rosji we Włoszech Siergiej Razow został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Włoski resort podkreśla, że jest to inicjatywa koordynowana w ramach Unii Europejskiej – podała agencja informacyjna ANSA, wskazując, że rosyjski dyplomata w poniedziałek ma wytłumaczyć kwestię alarmu nuklearnego. Rosyjski dyktator Władimir Putin w ostatnim czasie groził użyciem broni jądrowej.

Czy wyciek z Nord Stream to sabotaż? „Rosja mogła uzbroić swoją infrastrukturę”

To nie jest żaden wypadek. Skoro do wycieków doszło w obu rurociągach Nord Stream, to dla wszystkich jest oczywiste, że stoi za tym Rosja –...

zobacz więcej

Szef rosyjskiego reżimu zadeklarował użycie „wszystkich niezbędnych środków do obrony” Rosji w przypadku zagrożenia dla kraju i zapewnił, że „nie blefuje”.

 

W związku z groźbami nuklearnymi ambasador Rosji we Włoszech Siergiej Razow został wezwany do siedziby MSZ w Rzymie.

 

Włoski minister ds. transformacji ekologicznej Roberto Cingolani wyjaśnił też, że „powodem dzisiejszego wezwania w tym momencie jest wyjaśnienie sytuacji sabotaży” dotyczących gazociągu Nord Stream. „Wyjdziemy na pewno od sabotażu przy Nord Stream, podejmiemy też sprawę wojny” – poinformował Cingolani, cytowany przez agencję ANSA.

 

„Mamy nadzieję, że przeważy zdrowy rozsądek” – podsumował włoski minister.

 

Czytaj także: Ustalenia nt. wycieków z Nord Stream

 

„Dobrze, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało rosyjskiego ambasadora we Włoszech. Jesteśmy częścią NATO i jeśli pojawia się alarm nuklearny, to słuszne, aby reprezentant Rosji we Włoszech złożył nam wyjaśnienia. Również jeśli chodzi o ich zaangażowanie odnośnie sabotażu przy Nord Stream” – napisał na Twitterze Antonio Tajani, krajowy koordynator partii Forza Italia, założonej przez Silvio Berlusconiego w 1994 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej