RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Arcybiskup Mokrzycki: Ta wojna to wielka tragedia ukraińskiego narodu i Kościoła

Najnowsze

Popularne

Gościem programu „Okiem Wiary” na antenie TVP Info był arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki. – To jest wielka tragedia dla tego Kościoła i tego narodu, bo ta wojna nie miała żadnych przyczyn, żeby zaistniała i niesie wiele cierpienia, wiele tragedii ludzkich – powiedział.

Abp Mokrzycki w lwowskiej katedrze: Polegli na wojnie są orędownikami pokoju

Ci, którzy zginęli na wojnie są przed obliczem Stwórcy orędownikami pokoju – mówił abp Mieczysław Mokrzycki w czasie Wigilii Paschalnej, jaką...

zobacz więcej

Hierarcha podkreślił, że na tej wojnie „giną synowie, giną ojcowie, ludzie zostają pozbawieni swojego dorobku życia, często muszą emigrować przed skutkami wojny”.  Według metropolity lwowskiego „powinniśmy poprzez modlitwę prosić Pana Boga o miłosierdzie”. Jak wskazał oprócz modlitwy i wsparcia duchowego konieczna jest pomoc materialna. – Staramy się przyjść z pomocą tym najbardziej potrzebującym, bo i we Lwowie i na całej Ukrainie mamy wielu uchodźców – powiedział.  


Arcybiskup zapewnił, że pomoc trafia także do żołnierzy „poprzez środki medyczne oraz żywność”. – W sposób szczególny wspieramy też naszych biskupów w Charkowie, Zaporożu, Odessie, Kijowie, posyłając im pomoc humanitarną i finansową , aby wyszli na przeciw ludziom, którzy takiej pomocy potrzebują – powiedział. 


Metropolita lwowski podkreślił, że są dwa skrzydła wsparcia potrzebujących: modlitwa i pomoc materialna. – Niesiemy Słowo Boże, sakramenty, modlitwę. Gromadzimy się w kościołach, śpiewamy supliki. Ale obok ewangelizacji jest też skrzydło „caritas”. Pamiętamy nie tylko o ludziach na froncie, ale też o ludziach starszych, chorych czy osieroconych rodzinach (...).


– Staramy się to wszystko Panu Bogu powierzać w modlitwie – podkreślił arcybiskup.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej