RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gwiazdor Gwiezdnych Wojen po stronie Ukrainy. „Walczą z imperium zła”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Mark Hamill (fot. TT/Mark Hamill)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Mark Hamill (fot. TT/Mark Hamill)

Najnowsze

Popularne

Wiem na pewno, że Ukraińcy potrzebują dronów, aby chronić swoją ziemię, wolność i wartości całego demokratycznego świata. W tej chwili jest najlepszy czas, aby wszyscy zebrali się i pomogli Ukrainie stanąć w tej wojnie z imperium zła – powiedział amerykański aktor Mark Hamill, znany z filmów z serii Gwiezdne Wojny, który włączył się w pomoc Ukrainie.

Rosyjscy neonaziści w gronie „wagnerowców”. Nawołują do torturowania jeńców

Związana z tak zwaną Grupą Wagnera rosyjska neonazistowska bojówka Rusicz walczy na Ukrainie i dopuszcza się okrucieństw; otwarcie nawołuje też do...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Mark Hamill jest kolejną znaną osobą, która dołączyła do grupy ambasadorów United24 – globalnej inicjatywy wspierającej Ukrainę, zainicjowanej w maju przez władze ukraińskie w odpowiedzi na rosyjską agresją. Grupa zajmuje się zbieraniem funduszy, na kontynuowanie wojny z Rosją.


Filmowy Luke Skywalker został zrekrutowany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Aktor zgodził się wziąć udział w projekcie „Army of Drones”, który ma na celu zebranie funduszy na zakup i serwisowanie dronów oraz szkolenie wojskowych z ich obsługi. Dotychczas Ukrainie udało się otrzymać 986 bezzałogowych statków powietrznych (UAV) o łącznej wartości około 51,8 miliona dolarów.


„Jestem zaszczycony możliwością bycia ambasadorem Armii Dronów, pomagania prezydentowi Zełenskiemu oraz Ukraińcom w każdy możliwy sposób” – napisał na Twitterze Hamill.


W gronie ambasadorów są także między innymi aktorka i piosenkarka Barbra Streisand, zespół Imagine Dragons czy legenda futbolu Andrij Szewczenko.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej