RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezes PiS: Przed Polską stoi dziś problem walki ze skrajną lewicą ideologiczną [WIDEO]

Lewica zagraża naszej suwerenności nie metodami militarnymi tylko metodami politycznymi i gospodarczymi. Z drugiej strony dąży do tego, żeby Polska przestała być Polską w tym tradycyjnym tego słowa znaczeniu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu (woj. zachodniopomorskie). W jego ocenie „przed Polską stoi dziś problem walki ze skrajną lewicą ideologiczną”.

Szef MON: Robimy wszystko, żeby wojna nie doszła do Polski [WIDEO]

Wojsko Polskie z roku na rok jest coraz bardziej liczne. Robimy wszystko, żeby wojna nie doszła do Polski – powiedział wicepremier, minister obrony...

zobacz więcej

– Mamy przed sobą wiele problemów, mają one różny charakter. Przed Polską dzisiaj stoi problem wielkiej walki z lewicą. Postkomunistyczną, która zagraża na wschodzie, grożąc atomem – czyli Rosja. Także ze strony Zachodu lewica zagraża Polsce. Polaków od zawsze porywał patriotyzm do walki za kraj, a niestety coraz bardziej wielu się to nie podoba – to, że Polska rośnie w siłę i jest coraz lepiej prosperująca – mówił prezes PiS.


– Polska jest w Europie i świecie państwem bardzo ważnym. Walczymy o nasze interesy, chcemy być wolni oraz stanowić wspólnotę, ale podkreślam – nie chcemy niczyjej dominacji! – dodał. Nawiązał przy tym do rosyjskiej agresji na Ukrainę. – Chcemy być gotowi do odparcia wszelakiej agresji. Dzisiaj na Ukrainie, Rosja nie ukrywa, że ich celem jest nie tylko zniszczenie państwa, ale całego narodu. Musimy być gotowi i silni – zaznaczył Kaczyński.


Lider partii rządzącej wskazał na znaczenie programu jego ugrupowania. – Kontynuujemy program, który podjęliśmy od początku wygrania wyborów. Realizujemy go sukcesywnie. Nie pozwalamy na rozkradanie Polski. Niestety za naszych poprzedników miało to miejsce. Dbamy o polskie rodziny i wspieramy każdego – szczególnie dzieci i emerytów. Zależy nam na Polsce, abyśmy byli wspólnotą. Wspieramy tym bardziej rodziny biedniejsze, aby mogły się rozwijać – podkreślił.


– Znacząco wzrosła i znowu od przyszłego roku w górę pójdzie płaca minimalna. Trzynasta oraz czternasta emerytura, a także wiele innych pomocy dla Polaków są w jednym celu – żeby podnosić standardy życia – mówił Kaczyński.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej