RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wyjątkowy film TVP o Annie Przybylskiej coraz bliżej [WIDEO]

Dokument „Ania” o aktorce Annie Przybylskiej pojawi się w kinach już 7 października (fot. TVP/mat.pras.)
Dokument „Ania” o aktorce Annie Przybylskiej pojawi się w kinach już 7 października (fot. TVP/mat.pras.)

Premiera dokumentu „Ania" o aktorce Annie Przybylskiej odbędzie się w kinach 7 października. Wyprodukowała go Telewizja Polska, a reżyserami są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy wcześniej zrealizowali dla TVP filmy dokumentalne „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”. Producentem jest Paweł Gajewski.

TVP Kultura ponownie dostępna w jakości HD z MUX-8

Od 29 września program TVP Kultura ponownie będzie dostępny z multipleksu ósmego (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej w wysokiej rozdzielczości...

zobacz więcej

Na realizację dokumentu „Ania” zgodziła się rodzina zmarłej aktorki. W filmie mają zostać wykorzystane między innymi nagrania z archiwum rodzinnego. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą najbliżsi, między innymi jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki.


Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów, między innymi Cezarego Pazury, Michała Żebrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Andrzeja Piasecznego.


– W mojej opinii film jest w większości radosny. Taki jak Ania. Będą jednak w nim też momenty smutne, trudne i wzruszające, bo wszyscy wiemy jak ta historia się skończyła – mówi Krystian Kuczkowski, który razem z Bandurskim wyprodukował dla TVP cieszące się ogromną popularnością filmy dokumentalne „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.


Anna Przybylska zmarła w 2014 roku w wyniku choroby nowotworowej. Miała 36 lat. Największą popularność przyniosły jej role w serialach „Złotopolscy” i „Daleko od noszy”.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej