RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef MON: Robimy wszystko, żeby wojna nie doszła do Polski [WIDEO]

Wojsko Polskie z roku na rok jest coraz bardziej liczne. Robimy wszystko, żeby wojna nie doszła do Polski – powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

Premier Morawiecki: NATO jest silne i zjednoczone jak nigdy dotąd

NATO jest silne i zjednoczone jak nigdy dotąd i wzmacnia wschodnią flankę, kolejnym tego dowodem jest informacja, że Kongres Stanów Zjednoczonych...

zobacz więcej

Wicepremier wziął udział w zorganizowanej na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przysiędze wojskowej ponad półtora tysiąca podchorążych.


Silne Wojsko Polskie to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Rosja atakuje zbrojnie swoich sąsiadów. Jedyną realną odpowiedzią jest wzmacnianie Wojska Polskiego – podkreślił Błaszczak.


– Bardzo Wam dziękuję, że podjęliście wyzwanie, żeby zostać żołnierzami Wojska Polskiego. Dzięki Waszej służbie Polska jest bezpieczna – dodał minister po wręczeniu wyróżnienia żołnierzom, którzy ukończyli szkolenie wojskowe z najwyższą lokatą.


Szef MON powiedział, że studenci uczelni wojskowych od początku nauki będą otrzymywali uposażenie równe najniższemu uposażeniu w Wojsku Polskim, czyli 4 560 złotych. Wicepremier dodał, że zwiększone zostały też nakłady na uczelnie wojskowe i infrastrukturę wojskową.


W tym roku na uczelniach wojskowych zwiększono limity przyjęć. Na pierwszy rok studiów przyjęto 1 830 osób. Część z nich nie bierze udziału w niedzielnej przysiędze, ponieważ ślubowanie mają za sobą, odbyli je w ramach przeszkolenia wojskowego

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej