RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ciągnik z pielgrzymami wpadł do stawu. Jest wiele ofiar

26 osób zginęło w wypadku ciągnika rolniczego w stanie Uttar Pradesz (fot. TT/Rohit Kumar)
26 osób zginęło w wypadku ciągnika rolniczego w stanie Uttar Pradesz (fot. TT/Rohit Kumar)

Najnowsze

Popularne

26 osób zginęło w wypadku ciągnika rolniczego w stanie Uttar Pradesz w północnych Indiach. Pojazd wiozący osoby wracające z uroczystości religijnych, głównie kobiety i dzieci, przewrócił się i wpadł do stawu – powiadomiła agencja Associated Press za lokalnymi indyjskimi władzami.

„Nie ma już wielu budynków”. Dziesiątki ofiar śmiertelnych huraganu Ian w USA

Co najmniej 66 osób zginęło na Florydzie w wyniku uderzenia huraganu Ian –podaje CNN. Cztery kolejne osoby zginęły w stanie Karolina Północna.

zobacz więcej

Ciągnik przewoził około 40 osób. Większość z nich poniosła śmierć w wyniku utonięcia – poinformował przedstawiciel lokalnej policji.


Premier Indii Narendra Modi złożył kondolencje rodzinom ofiar. Administracja stanu Uttar Pradesz zaapelowała o nieużywanie ciągników rolniczych do przewozu osób. „Ciągnik powinien być wykorzystywany do prac polowych i przewożenia towarów, a nie ludzi” – podkreśliły w oświadczeniu regionalne władze.


Statystyki wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych w Indiach należą do najwyższych na świecie. Każdego roku giną tam na drogach setki tysięcy osób. Przyczyną większości tych zdarzeń jest nieostrożne zachowanie kierowców oraz zły stan techniczny dróg i pojazdów. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej