RAPORT

Pogarda

Wiceszef MSZ: W TVN przemilczano, jak Sikorski przysłużył się Rosji

Rosyjski ambasador skwapliwie wykorzystał wpis Sikorskiego (fot. TT/LukaszSchreiber)
Rosyjski ambasador skwapliwie wykorzystał wpis Sikorskiego (fot. TT/LukaszSchreiber)

Najnowsze

Popularne

Ambasador Rosji przy ONZ wykorzystał internetowy wpis Radosława Sikorskiego z PO, aby zaatakować Stany Zjednoczone. „Rzetelność TVN. We wczorajszych »Faktach« był materiał z ONZ – ale zupełnie przemilczano w nim to, jak Sikorski przysłużył się rosyjskiej propagandzie” – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Była działaczka PO: Sikorski powinien być wyrzucony, a Tusk udaje, że to alkotweet

Gdy Aleksandra Wasilewska mówiła kolegom z PO, że Małgorzata Kidawa-Błońska to zły kandydat na prezydenta, została wyrzucona z partii. Dziś ocenia,...

zobacz więcej

Europoseł Platformy Obywatelskiej i szef MSZ w rządzie Donalda Tuska zasugerował na Twitterze, że za zniszczenie gazociągów Nord Stream odpowiadają Stany Zjednoczone. Amerykanie nazwali to zachowanie rosyjską dezinformacją, a przedstawiciele reżimu na Kremlu wykorzystują z kolei wpis polityka PO do krytykowania Waszyngtonu.


Zobacz także ->  Prezes PiS: Koń jaki jest każdy widzi, Sikorski też

 

W nocy z piątku na sobotę ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia wykorzystał tweet Sikorskiego, by oskarżyć Stany Zjednoczone o odpowiedzialność za akt sabotażu. Podczas sesji Rady Bezpieczeństwa Nebenzia prezentował wydruk tweeta i cytował wpisy Sikorskiego, wykorzystując je w swojej propagandowej narracji.


– Natychmiast po zdarzeniu b. minister spraw zagranicznych Polski, Radek Sikorski, zamieścił na Twitterze zdjęcie wycieku otwarcie dziękując Stanom Zjednoczonym za ten sabotaż. Napisał „dziękuję, USA” – mówił Nebenzia.


Zobacz także ->  Premier: Sikorski skończył jako pionek putinowskiej propagandy [WIDEO]

 

Teraz do sprawy odniósł się obecny wiceminister resortu spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Napisał, że stacja TVN sprzyjająca Platformie Obywatelskiej w materiale o sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych „zupełnie przemilczała” słowa Rosjanina o Sikorskim.


„Chyba ktoś chce ukryć coś przed widzami TVN. Nie pozwólmy na to. Widzowie TVN mają prawo do faktów o Radosławie Sikorskim” – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej