RAPORT

Pogarda

Gwiazda TVN przerywa milczenie. „Byłam poniżana, gnębiona”

Dziennikarka Anna Wendzikowska (fot.: FOTON/PAP)
Dziennikarka Anna Wendzikowska (fot.: FOTON/PAP)

Najnowsze

Popularne

Anna Wendzikowska odeszła z „Dzień dobry TVN” w sierpniu. Teraz opublikowała post informujący o powodach swojej decyzji. Zaznaczyła, że padała ofiarą mobbingu, a w obawie o utratę pracy ryzykowała swoim zdrowiem w czasie zaawansowanej ciąży. W poruszającym wpisie wspomniała nawet o depresji i myślach samobójczych.

Wyrok dla Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN wydał oświadczenie

Nigdy nie powinienem prowadzić bez prawa jazdy – oświadczył we wtorek Piotr Kraśko. Portal tvp.info podał wcześniej tego dnia, że dziennikarz...

zobacz więcej

Anna Wendzikowska pracowała w TVN od 2007 roku. Kilka tygodni temu odeszła ze stacji.


Teraz napisała publicznie o szczegółach sprawy. Przyznała, że w redakcji była ofiarą mobbingu.


Zobacz także ->  Piotr Kraśko skazany. Są przecieki z TVN

 

„Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Nigdy »gwiazda z telewizji«, a ja byłam traktowana, jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie” – napisała.


Anna Wendzikowska podkreśliła, że zarzucano jej brak oglądalności. Gdy okazało się, że jej wyniki są bardzo dobre, zaczęto wyciągać inne argumenty. Jej zdaniem, znów nietrafione.


„Prosiłam o pomoc, żebym nie musiała sama montować materiałów, żebym nie musiała robić tłumaczeń sama. Albo, żebym przynajmniej mogła robić montaż z domu zdalnie. Nie wyrabiałam się ze wszystkim przy dzieciakach. Usłyszałam: nikt tu nie ma specjalnych praw. Ja chyba miałam »specjalne prawa«, ale takie represyjne” – dodała.

Wendzikowska ujawniła, że musiała służbowo polecieć do Los Angeles tuż przed porodem, a jej szybki powrót do pracy był spowodowany tym, że bała się zwolnienia. „Cały lot siedziałam jak na szpilkach. Bałam się, że urodzę w samolocie” – zdradziła.


Zobacz także ->  Tak wygląda spekulacja na węglu. Demaskujemy fake newsa TVN24

 

Dziennikarka przyznała, że miała depresję i myśli samobójcze.


„Żeby odzyskać sprawczość i zacząć odbudowywać poczucie własnej wartości, musiałam zamknąć tamte drzwi. Nikt mnie nie zatrzymywał” – napisała o odejściu z TVN.


***Potrzebujesz pomocy? Tu znajdziesz wskazówki, jak poradzić sobie z kryzysem, bazę bezpłatnych miejsc i numerów pomocowych oraz informacje dotyczące konsultacji online ze specjalistami. Wejdź  TUTAJ.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej