RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niebezpieczne substancje trafiały do ziemi. Zatrzymano 5 osób [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Kilkadziesiąt pojemników z niebezpiecznymi i trującymi substancjami odkryto w gminie Przytyk, w powiecie radomskim. Zamiast trafiać do utylizacji były zakopywane w wyrobisku po kopalni piachu. Pięć osób zatrzymano na gorącym uczynku – informuje TVP3 Warszawa.

Są gotowe zarzuty wobec Shakiry. Będzie proces

Kolumbijskiej piosenkarce zarzuca się niezapłacenie podatku dochodowego w Hiszpanii w latach 2012-2014 na łączną kwotę 14,5 mln euro. Po...

zobacz więcej

Nielegalne składowisko odkryła mazowiecka policja. Funkcjonariusze najpierw namierzyli podejrzaną ciężarówkę, która miała przewozić odpady, a później udali się jej śladem. Sprawcy zrzucali pojemniki wprost z samochodu.


– Na tych pojazdach ciężarowych znajdowała się duża ilość beczek z klejami, z kwasem amino-siarkowym i maleinowym. Na miejscu wyrobiska ujawniono też inne substancje niebezpieczne, które wcześniej się tam znajdowały – mówi mł. asp. Marcin Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. 


Wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano cztery dozory policyjne i jeden areszt tymczasowy. W wykopie znaleziono łącznie 21 pojemników typu „mauzer”, 34 beczki, pryzmę z sypką substancją w postaci proszku, odpady gumowe i tworzywa sztuczne. 


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi badania, które określą czy mogło dojść do skażenia gleby. – Przypuszczamy, że w ujawnionych pojemnikach, a zwłaszcza w beczkach i zbiornikach o pojemności jednego metra sześciennego mogą znajdować się odpady niebezpieczne – tłumaczy Artur Brandysiewicz, rzecznik prasowy WIOŚ w Warszawie. 


WIOŚ, policja i prokuratura ustalają, kto jest odpowiedzialny za składowanie i utylizację odpadów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej