RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Meloni przeciw superpaństwu UE: Włochy muszą wrócić do obrony swoich interesów

Najnowsze

Popularne

– Włochy muszą powrócić do obrony swoich interesów, by znaleźć wspólne rozwiązania – oświadczyła w sobotę zwyciężczyni wyborów parlamentarnych, kandydatka na premiera Giorgia Meloni w pierwszym publicznym wystąpieniu po wyborach. Włoszka sprzeciwiła się dominującej roli Brukseli w życiu europejskich narodów i oceniła, że to społeczeństwa poszczególnych państw powinny decydować o obowiązujących tam przepisach i normach. Zobacz relacje Magdaleny Wolińskiej-Riedi, korespondentki TVP prosto z Włoch -> WIDEO.

Ostre przemówienie Meloni hitem sieci. „Tak dla rodziny, nie dla lobby LGBT!” [WIDEO]

Spełnił się koszmar lewicowych mediów i brukselskich urzędników. Wybory we Włoszech wygrała prawica. Internet błyskawicznie obiegają teraz nagrania...

zobacz więcej

W przemówieniu, wygłoszonym na festynie związku rolników Coldiretti w Mediolanie, Meloni, prowadząca rozmowy w bloku centroprawicy na temat składu swego rządu, oświadczyła, że jego celem będzie „przywrócenie strategii przemysłowej krajowi, który od dawna jej nie miał”.


Wśród priorytetów wymieniła kwestię cen energii i gazu.


Zobacz także ->  Meloni zaproszona na Ukrainę. W imieniu Zełenskiego


Nie chodzi o to, jak zrekompensować spekulację cenami gazu, ale jak ją zatrzymać. W sprawie wysokich cen energii jesteśmy w stałym kontakcie z ustępującym rządem (Mario Draghiego), zaangażowanym w bardzo złożone rokowania na poziomie europejskim – mówiła liderka Braci Włochów.


– Praca, jaką należy wykonać w tych godzinach, to ustalenie, jak możemy interweniować w sprawie kosztów energii tej jesieni. Nie możemy pozwolić na to, by było dalej tak, jak w tych miesiącach – zaznaczyła Meloni w dniu, w którym we Włoszech cena energii wzrosła o 59 procent.Wyjaśniła, że w ostatnich dniach ograniczyła swoją publiczną aktywność, by zająć się najpilniejszymi kwestiami.

Była działaczka PO: Sikorski powinien być wyrzucony, a Tusk udaje, że to alkotweet

Gdy Aleksandra Wasilewska mówiła kolegom z PO, że Małgorzata Kidawa-Błońska to zły kandydat na prezydenta, została wyrzucona z partii. Dziś ocenia,...

zobacz więcej

– Jeśli zostaniemy wezwani do rządzenia tym krajem, jasne jest to, że będziemy mieli skuteczne i natychmiastowe odpowiedzi na najważniejsze problemy – zapewniła. –Mówimy od dawna - dodała - że w Unii zaczyna się od obrony narodowych interesów, by dojść do wspólnych.


Mówiąc o kwestii zrównoważonego rozwoju ekologicznego, społecznego i gospodarczego, kandydatka na szefa rządu stwierdziła: „Chcemy bronić środowiska z człowiekiem w środku”.


Zobacz także ->  Włosi wybrali prawicę. Bruksela rozważa zablokowanie im KPO

 

W sobotę w czasie wizyty w Mediolanie Meloni spotkała się z sojusznikami, z którymi utworzy nowy rząd: Matteo Salvinim z Ligi i Silvio Berlusconim z Forza Italia.


Jej nowy gabinet powstanie najwcześniej w drugiej połowie października.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej