RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia na stadionie. Rośnie liczba ofiar [WIDEO]

Liczba ofiar może wzrosnąć (fot. PAP/EPA/SANDI SADEWA)
Liczba ofiar może wzrosnąć (fot. PAP/EPA/SANDI SADEWA)

Po dokładnym sprawdzeniu doniesień z 10 szpitali zweryfikowano liczbę ofiar zamieszek, które wybuchły po sobotnim meczu piłkarskim; zginęło 125 osób – oświadczył w niedzielę zastępca gubernatora regionu Jawa Wschodnia Emil Dardak, cytowany przez agencję Reutera. Wcześniej informowano o 174 zabitych.

Afera z udziałem prezesa piłkarskiego klubu PSG. Chodzi o korupcję

Francuski dziennik „Liberation” ujawnia aferę z udziałem prezesa piłkarskiego klubu Paris Saint Germain – katarskiego biznesmena Nassera...

zobacz więcej

Po przegranym w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego 2:3 meczu 1. ligi między miejscowym zespołem Arema FC a drużyną Persebaya FC tysiące rozwścieczonych miejscowych kibiców wtargnęło na płytę boiska.


Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego, co doprowadziło do wybuchu paniki. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć lub udusiło się, gdy tłum kibiców próbował wydostać się ze stadionu. Tłum zniszczył kilkanaście samochodów.


Jak poinformowała policja, na płycie boiska zmarły 34 osoby, pozostałe ofiary w szpitalach.


Podczas zamieszek zginęło dwóch policjantów. Władze podały, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, bo stan wielu rannych jest ciężki.


W starciach zniszczonych zostało 13 samochodów, w tym dziesięć policyjnych.


Indonezyjski związek piłki nożnej zawiesił na tydzień rozgrywki 1. ligi i wszczął dochodzenie w sprawie tragedii na stadionie w Malang, jednej z największych w historii światowego futbolu. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej