RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niedziela mało spacerowa. Kiedy ocieplenie? [PROGNOZA POGODY]

Prawie wszędzie może zdarzyć się przelotny deszcz (fot. Shutterstock)
Prawie wszędzie może zdarzyć się przelotny deszcz (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Niedziela będzie pochmurna i z przelotnymi opadami deszczu. Na większości obszaru maksymalna temperatura wyniesie 13-14 stopni Celsjusza - powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody. W okolicach piątku termometry mogą wskazać do 20 stopni.

Grozi nam huragan? Prognoza na najbliższe dni

To dobra wiadomość – w ten weekend ominą nas silne wiatry, choć były one zapowiadane jeszcze w poniedziałek. U nas huraganów nie będzie – zapewnia...

zobacz więcej

Pogoda w niedzielę nie będzie zachęcać do spacerów. Nadal do Polski napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie - przekazała Ewa Łapińska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

 

– Czeka nas typowo jesienna niedziela. Będzie nieco przejaśnień, jednak przeważać będą chmury. Prawie wszędzie może zdarzyć się przelotny deszcz, a nad morzem spodziewamy się burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 16 stopni na południowym zachodzie. Przeważanie około 13-14 stopni. Wiatr nadal będzie porywisty. Nad morzem i w burzach będzie osiągał do 70 km/h, a w górach do około 100 km/h – powiedziała Ewa Łapińska.

 

W nocy sporo chmur i przelotne opady deszczu w całym kraju. Od zachodu pojawią się przejaśnienia, a opady będą powoli zanikały. Nad morzem i w strefie wybrzeża możliwe burze. Wysoko w górach może spaść deszcz ze śniegiem. Odczucie chłodu spotęguje porywisty wiatr dochodzący do 50 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

 


Temperatura minimalna wyniesie 5 stopni w rejonach podgórskich, 7-8 stopni na wschodzie, około 10 na zachodzie i do 12 nad morzem.

 

Deszczowo i pochmurno będzie jeszcze w poniedziałek. Od wtorku przewidywana jest powolna poprawa pogody, a pod koniec tygodnia możliwa temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej