RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzymiesięczne niemowlę mieszkało z matką w lesie. „Nie miałam gdzie się podziać” [WIDEO]

W obozowisku mieszkało czworo dorosłych (fot. FB/mestskapolicieostrava)
W obozowisku mieszkało czworo dorosłych (fot. FB/mestskapolicieostrava)

Najnowsze

Popularne

Strażnicy miejscy patrolujący peryferia czeskiej Ostrawy natknęli się na leśne obozowisko, w którym razem z innymi bezdomnymi mieszkała matka z trzymiesięcznym niemowlęciem. Funkcjonariusze przekazali, że dziecko nie miało śladów przemocy, choroby czy jakiegokolwiek zaniedbania, a kobieta poinformowała, że zapewnia niemowlęciu regularną kąpiel.

Fala przemocy w niemieckich szkołach. Dzieci odtwarzają serial „Squid Game”

W przedszkolu w Pinneberg dzieci odgrywały sceny z krwawego serialu Netflixa „Squid Game”. W szkole w Berlinie wzorujące się na serialu dzieci...

zobacz więcej

Jak informuje Straż Miejska w Ostrawie, funkcjonariusze patrolujący obszar dzielnicy Stara Biała zauważyli dym unoszący się nad lasem. Gdy dotarli na miejsce, oddalone o około 150 metrów od głównej drogi, natknęli się na ognisko i dwa namioty. Na miejscu przebywały cztery dorosłe osoby, oprócz nich w obozowisku znajdował się dziecięcy wózek. W nim strażnicy odkryli trzymiesięczne niemowlę.


Po wylegitymowaniu okazało się, że matką niemowlęcia jest jedna z tych czterech osób. 34-letnia kobieta wyjaśniła, że urodziła dziecko podczas pobytu na Słowacji. Gdy kilka tygodni temu wróciła do Czech, okazało się, że nie ma gdzie mieszkać. W tej sytuacji postanowiła zamieszkać w namiocie.


Funkcjonariusze nie zauważyli u dziecka śladów przemocy, choroby czy jakiegokolwiek zaniedbania, a 34-latka poinformowała, że regularnie je kąpie u swojej matki.
W związku z ujawnioną sytuacją strażnicy wezwali na miejsce pracownicę opieki społecznej (Urząd ds. Społecznej i Prawnej Ochrony Dzieci – OSPOD). Ta podjęła decyzję o natychmiastowym przekazaniu dziecka jego babci. OSPOD będzie jednak dalej zajmował się sprawą rodziny.Straż Miejska nie wyjaśnia, dlaczego dziecko nie zamieszkało u babci wcześniej.


Przeczytaj też: Przemoc seksualna w domu. Zatrzymano kobietę, która nagrywała swoje dzieci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej