RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraina ogłasza przejęcie kontroli nad Łymanem. Jest nagranie z wyzwolonego miasta [WIDEO]

„Siły zbrojne Ukrainy wyzwoliły i przejęły kontrolę nad miastem Łyman” (fot. Telegram / Kyryło Tymoszenko)
„Siły zbrojne Ukrainy wyzwoliły i przejęły kontrolę nad miastem Łyman” (fot. Telegram / Kyryło Tymoszenko)

Najnowsze

Popularne

Zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy, Kyryło Tymoszenko, opublikował nagranie wideo, na którym ukraińscy żołnierze ogłaszają przejęcie kontroli nad kluczowym miastem Łyman w obwodzie donieckim.

Rosjanin chwali się ojcu: Ucięliśmy jeńcowi ucho, a mogliśmy zrobić „durszlak”

– Ucho jednemu odcięliśmy, bo nie chciał mówić. To jeszcze delikatnie, to normalnie – kuli w łeb mu nie wpakowaliśmy, BTR-em nie poćwiartowali –...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

 

– Drodzy Ukraińcy, dziś siły zbrojne Ukrainy wyzwoliły i przejęły kontrolę nad miastem Łyman w obwodzie donieckim –  powiedział jeden z żołnierzy w nagraniu zamieszczonym przez wiceszefa biura prezydenta Ukrainy.

 

Wcześniej w sobotę, w wieczornej odezwie do narodu, prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że „ukraińska flaga już jest w Łymanie, jeszcze trwają tam działania zbrojne, ale nie ma tam już ani śladu po jakimś tam pseudoreferendum”.

 

 


W sobotę rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj poinformował, że ukraińska armia weszła do okupowanego przez siły rosyjskie Łymanu.

 


Później rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że „w związku z powstałym zagrożeniem okrążenia” jego wojska zostały wycofane na „korzystniejsze” pozycje. Więcej przeczytasz tutaj

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej