RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morawiecki: Dyplomacja w rękach PO to jak odbezpieczony granat w rękach dziecka

Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do ostatnich wypowiedzi Radosława Sikorskiego, w których sugerował, że Amerykanie odpowiadają za sabotaż gazociągów Nord Stream. Wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych wywołała oburzenie na całym świecie i została podchwycona przez rosyjską propagandę, która posłużyła się nią nawet na forum ONZ. Po tym skandalu głos zabrał przewodniczący PO Donald Tusk, który stwierdził, że „nie należy robić wielkiej polityki” z „ewidentnego błędu”.

Premier: Sikorski skończył jako pionek putinowskiej propagandy [WIDEO]

Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy – napisał w sobotę premier...

zobacz więcej

Skandaliczne wypowiedzi czołowych postaci PO zostały skomentowane przez premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że „dyplomacja w rękach PO to jak odbezpieczony granat w rękach dziecka”.


 Morawiecki podkreślił, że „Rosja powołuje pod broń setki tysięcy żołnierzy, a Donald Tusk nadal jest w dobrym humorze i po skandalu z Radkiem Sikorskim udaje, że nic się nie stało”.


 „To gorzej niż zdrada, to głupota” – napisał premier.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej