RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kłamliwa kampania w sieci. Żaryn ogłasza alert dezinformacyjny

W Internecie pojawiły się kłamliwe wpisy dotyczące rzekomych przygotowań rządu do ucieczki (fot. TT/@StZaryn)
W Internecie pojawiły się kłamliwe wpisy dotyczące rzekomych przygotowań rządu do ucieczki (fot. TT/@StZaryn)

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ogłosił w sobotę alert dezinformacyjny. Chodzi o kłamliwą kampanią w mediach społecznościowych o przygotowaniach polskiego rządu do ucieczki.

Rosjanie potwierdzili „wycofanie” swoich sił z Łymanu [WIDEO]

Ministerstwo obrony Rosji potwierdziło w sobotę „wycofanie się” sił rosyjskich z Łymanu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy w związku z...

zobacz więcej„W mediach społecznościowych identyfikowana jest kampania mająca na celu wytworzenie paniki wśród Polaków” – poinformował na Twitterze minister w KPRM.


„Tezy zawierają kłamstwa o przygotowaniach rządu do ucieczki z Polski” – podał Żaryn. W jego ocenie celem kampanii jest dyskredytacja naszego rządu, ale również sianie paniki w związku z rosyjską agresją przeciwko Ukrainie.


Wpis zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych został zilustrowany takimi fałszywymi internetowymi informacjami – o rzekomych ćwiczeniach ewakuacji najważniejszych osób w państwie czy mającymi te dane potwierdzać komentarz osoby, która pracuje na lotnisku i miała widzieć ćwiczenia, „kto w jakiej kolejności ma być ewakuowany”.Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i trwa 220. dzień.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej